Scalers přidávají Koltakova jako asistenta trenéra

Scalers přidávají Koltakova jako asistenta trenéra

Lincoln, Neb. (Colin) – Trenérka nebraské ženské gymnastiky Heather Brinková v sobotu oznámila jmenování Oleksiy Koltakova jako nejnovějšího člena trenérského týmu Nebrasky.

„Jsme nadšeni, že můžeme přivítat našeho nového asistenta trenéra Oleksiye v Lincolnu a Husker Nation,“ řekl Brink. „Je zapálený pro tento sport, tvrdě pracuje a spolu se svou integritou a touhou být úspěšný přinese spoustu znalostí z doby, kdy byl trenérem a gymnastou. Miluji jeho nadšení pro tuto příležitost a růst našeho programu.“ Vím, že bude reprezentovat Nebraskou gymnastiku s luxusem a osobitostí.“

Koltakov strávil poslední dvě sezóny jako dobrovolný asistent trenéra v Alabamě. Pomozte dovést Alabamu k titulu SEC Championship 2021 a skončit na pátém místě v šampionátu NCAA. V roce 2022, Koltakov trénoval Alabamu na runner-up v SEC Championship a NCAA Finals.

Před svým působením v Alabamě pracoval Koltakov jako trenér v National Elite Gymnastics v Austinu v Texasu a kromě toho pracoval jako vysoce výkonný trenér na několika táborech a klinikách po celých Spojených státech.

Koltakov začal svou trenérskou kariéru na Bidubny Olympic College a Ázerbájdžánské gymnastické federaci v roce 2013.

Koltakov, bývalý člen ukrajinského národního týmu, se zúčastnil mistrovství Evropy 2009 v italském Miláně a také mistrovství světa 2009 v Ostravě, kde se Ukrajina dostala do finále. Pomohl také dovést Ukrajinu do finále mistrovství světa 2011 v německém Stuttgartu.

V letech 2008 až 2012 byl pětinásobným mistrem Ukrajiny v gripu a v roce 2011 šampionem Ukrajiny. V letech 2009 a 2011 dovedl svůj tým na ukrajinský šampionát.

Kromě tréninku a soutěží vystupoval Koltakov jako umělecký akrobat v rámci Cirque du Soleil po celé Severní Americe.

Koltakov je dvojnásobným absolventem Národní univerzity tělesné výchovy a sportu Ukrajiny s bakalářským titulem v oboru trénink a tělesná výchova v roce 2009 a magisterským titulem v oboru sportovní biomechanika se specializací na olympijské a profesionální sporty.

READ  Vítězové 1. týdne Australian Open 2023, poražení – NBC Boston

Oleksiy je ženatý s britskou olympijskou gymnastkou Marisou Kingovou.

Copyright 2022 KOLN. Všechna práva vyhrazena.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *