Saúdské banky ve druhém čtvrtletí zvýšily své půjčky o 77,1 miliardy dolarů

Káhira: Saúdské banky uzavřely 42 poboček během roku končícího v červnu, odhalila Saúdská centrální banka, známá také jako Saúdská Arabská měnová agentura.

Počet bankovních poboček v Saúdskoarabském království se také ve druhém čtvrtletí letošního roku snížil na 1927 z roku 1932 ve stejném čtvrtletí loňského roku.

Jaké jsou tedy důvody tohoto nízkého počtu bankovních poboček a kdy tento trend začal?

Nejčastějším předpokladem by byla pandemie COVID-19 a její dominový efekt na celou ekonomiku, včetně finančního a bankovního sektoru.

Mezi čtvrtým čtvrtletím roku 2019 a prvním čtvrtletím roku 2021, které zahrnuje vrchol epidemie, bylo uzavřeno 68 poboček.

Pobočky bank také čtvrtletně klesaly dlouho po zrušení omezení COVID-19, i když bez jasného trendu.

Mezi květnem 2020 a červnem tohoto roku zavřelo své brány 137 bankovních poboček v království.

Stojí za zmínku, že zavřené pobočky nejsou druhořadé nebo špatně fungující banky, ale patří mezi největší banky s dobrou výkonností. Například Al Rajhi Bank, která měla ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 543 poboček, jej do června letošního roku snížila na 515.

Zatímco COVID-19 vyvolal digitální revoluci, pokročilé a inovativní technologie to dokázaly.

Poslední tři roky pandemie se pomalu začaly posouvat směrem k digitálnímu bankovnictví, což lze pozorně vidět v saúdskoarabském bankovním sektoru.

Stále více bank přechází na intenzivnější virtualizační a digitalizační interakce a na tomto základě se otevírají zcela nové banky.

Loni v únoru Saúdská Arabská měnová agentura licencovala a uvítala třetí digitální banku království, D360, po spuštění Saudi Telecom Company a Saudi Digital Bank v červnu loňského roku.

Podobně podle Saúdskoarabské měnové agentury bylo 19 saúdskoarabským fintech společnostem v posledních několika měsících povoleno poskytovat platební služby, spotřebitelské mikrofinancování a zprostředkování elektronického pojištění.

Jaká je tedy budoucnost digitálního bankovnictví v království a přijme obyvatelstvo tuto digitální revoluci?

READ  Rozvíjející se trhy - FX dosáhla dvouměsíčního minima, akcie zasáhly čínské technické zákroky

V průzkumu provedeném společností Ipsos v Království v říjnu 2021 hlavní výzkumník uvedl, že 61 % stále důvěřuje tradičním bankám, zatímco 47 % spoléhá na poskytovatele mobilních služeb a 40 % se spoléhá na oblíbené digitální značky při provádění finančních transakcí.

Zpráva dodala: „63 procent uvedlo, že v budoucnu budou provádět všechny své finanční transakce prostřednictvím digitálního bankovnictví, a 58 procent věří, že lidé již nebudou používat hotovost jako platební metodu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.