Šampion finále Roland Garros Svitek, nenasazený Čech

Šampion finále Roland Garros Svitek, nenasazený Čech

Iga Sviatek
Fotografie: Fotosport

Obhájkyně titulu Ika Sviatek se dostala do svého třetího finále French Open za čtyři roky výhrou 6-2 7-6(7) nad Brazilkou Beatrice Hadad Maiaovou.

Ve druhém setu to pro světovou jedničku bylo těžké, ale když došlo na tiebreak, Haddádová předvedla všechny své údery, aby přehrála Miu a připravila závěrečné měření sil s nenasazenou Češkou Karolínou Muchovou.

Sviateková, která loni i v roce 2020 vyhrála Pohár Suzanne Lenglenové, si po předčasném odchodu světové dvojky Aryny Sabalenkové z Běloruska udrží první místo v žebříčku WTA.

Swidek vykazoval vzácné známky frustrace, když fanoušci mávali polskou vlajkou „Poland Garros“ na poloprázdných tribunách, když zápas začínal, ale dokázal ji udržet pohromadě, když měla převažovat, když hodiny odbíjely 21:00.

14. nasazený Haddad Miah, jehož kariéru zbrzdila mnohočetná zranění a 10měsíční zákaz dopingu v letech 2019-20, odehrál čtyři po sobě jdoucí třísetové zápasy, aby se dostal do semifinále, ale nakonec se dočkal svého zápasu ve Swideku. .

Předchozí zápasy Switka trvaly každý jen něco málo přes hodinu, zatímco Hadad Mia strávila na kurtu téměř 13 hodin.

Mezitím Muchová zachránila mečbol proti druhé nasazené Sabalenkové 7-6(5) 6-7(5) 7-5, aby se dostala do finále French Open a ukončila běloruský sen stát se světovou jedničkou.

Šampionka Australian Open Sabalenka by v Paříži vyhrála titul a byla v čele žebříčku, ale ve třetím setu nedokázala proměnit za stavu 5:2 a předala cenu Češce, která obratně tlumila síly soupeřky. a odehrál posledních pět zápasů v řadě.

Muchová, poslední nenasazená hráčka, která zůstala mezi muži a ženami, se nepokusila vyrovnat Sabalenkové impozantní úderné síle od základní čáry.

Místo toho Čech, který se od zranění v roce 2021 z poloviny dvoustovky snažil proniknout do top 50, zvolil lehčí dotek.

READ  FM připomíná 65 let českých vztahů se Spojeným královstvím „pevným partnerem“

Rozseká míček, aby nabrala rychlost, odehraje Sabalenkovou bekhend a zasáhne drop shoty, aby přinutila vysokou Bělorusku do sítě.

Sabalenková, největší vítězka v ženské hře, byla zjevně mačkaná, nedokázala použít svůj těžký forhend podle libosti.

– Reuters

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *