Šachová olympiáda: Indie se setká s USA v prvním semifinále, Rusko ve finále

Mistr světa Indie se v úterý od 21:00 utká v semifinále Fide Online šachové olympiády se Spojenými státy americkými. V druhém semifinále se střetne Rusko, které se loni dělilo o titul s Indií, s Čínou.

„Většina našich hráčů jsou profesionálové a jsou zvyklí hrát v noci. V tuto chvíli opravdu neočekáváme, že (hraní pozdě v noci) bude hlavním faktorem zápasu,“ řekl Srinath Narayanan, kapitán nehrál. Indianexpress.com O načasování zápasu proti USA.

Někteří Indové hráli turnaje začínající ve 20 hodin a končící v 1:30 nebo ve 2 hodiny ráno následujícího dne.

„Soupeř je také velmi zkušený, takže nemůže dojít k vědomým pokusům o vyrovnání nebo vítězství. Jděte ven a zahrajte si svou hru, udělejte pohyby a přijměte jakékoli výsledky,“ řekl o semifinále. Popřel také Viswanathan Anandova forma, řekl o semifinále: „Anand byl umělec, takže si nedělejte starosti s tím, jak vypadá nebo tak,“ řekl.

Číst | Indie a Rusko po kontroverzním konci vyhlásily společné vítěze šachové olympiády

B Harikrishna bude bodovat ze své základny v Praze, Česká republika, zatímco Konero bude hrát Hampiho a De Harika z domovů ve Visakhapatnamu a Hyderabadu.

V prvním čtvrtfinále začal Kazachstán tvrdým způsobem proti USA, když v prvním kole porazil slavné rivaly 4: 2.

GM Rinat Zumbaev porazil GM Jeffrey Cheung, zatímco M. Ramazan Zalmkhanov Ramazan porazil GM Under Lianga v juniorské radě a ve třídě žen GM Abdul Malik Zansaya porazil GM Irinu Kroche, EM Bibisura Asaubayevu nad WGM Thaliario Cervantes.

Ve druhém kole Američané změnili rozhodnutí ve svůj prospěch, 3,5-2,5. Xiong zasáhl proti Jumabajevovi a u druhého talíře GM Rustam Khusnutdinov svázal GM Raye Robsona, zatímco Zhalmakhanov byl na malém talíři a vrátil se, aby porazil Lianga. Pro USA Krush porazil Zhansaya, aby vyrovnal, a na pěti deskách IM nacista Paikidze, který přišel v IM Anna Zatonskih, překonal IM Dinara Saduakassova. Na poslední desce opět vyhrála Assaubayeva.

READ  Kontaveitová vypadla ze Sydney po prohře v semifinále | Sportovní

Týmy byly nuceny hrát kolo bleskových zápasů, aby prolomily patovou situaci.

Robson a Xiong vyhráli své zápasy proti Khosnotdinovu a Gumbaevovi, zatímco Liang zaznamenal své první vítězství proti Zalmkhanovovi a Cervantes překonal Asaubayevu na posledním talíři USA, aby zaznamenal ohromující vítězství 4-2.

Ve čtvrtfinále mezi Indií a Ukrajinou byly vylosovány první dva palubní zápasy GM Viswanathana Ananda a GM Vasilije Ivančuka a druhé mezi GM P Harikrishnou a GM Kirillem Ševčenkem. Další dva tie-breakery byly zaznamenány v kategorii GM Humpy Koneru a IM Iulija Osmak a mezi WGM R Vaishali a FM Mariia Berdnyk.

Generální ředitel Nihal Sarin, mladší člen představenstva, porazil IM Platona Galperina, který se kvůli technickým potížím připojil o dvě minuty později, a na palubě pátého GM D Harika porazil IM Nataliya Buksa, aby pomohl Indii vyhrát 4-2.

Poté Ševčenko překvapil GM Vidita Gujrathiho, Osmak porazil Humpyho a Berdnyk porazil Vaishaliho. Na palubě skončil zápas mezi Anandem a Ivančukem remízou a Ukrajinci vyhráli 3,5-2,5.

V tiebreaku Indie porazila Ukrajinu 5: 1. GM Atheban porazil Kirilla Shevchenka 36 tahy, Nihal porazil Galperina, ohromil Harika Buxu a Vaishali proplul kolem Berdika.

„Cítil jsem se pohodlně a pak jsem si najednou uvědomil, že musím hrát. Jen jsem se snažil vzít inspiraci od R Bragnanandy,“ řekl Atheban pro chess.com, když hovořil o dvou zápasech, které ve čtvrtfinále odehrál proti Ukrajině.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *