S odkazem na ruskou paranoidní válku na Ukrajině u památníku v táboře smrti | Zprávy o světových válkách

Ředitel památníku v Osvětimi přirovnal nacistické zločiny ve druhé světové válce k ruským silám, které jsou nyní na Ukrajině.

Manažer Památník nacistického tábora v Osvětimi Porovnejte nedávné zabíjení lidí na Ukrajině ruskými silami s podobným utrpením ve druhé světové válce.

K 78. výročí osvobození tábora zřízeného nacistickým Německem na polské půdě, kde v plynových komorách a hladem, zimou a nemocemi zahynulo více než 1,1 milionu lidí – většinou Židů –, ředitel památníku srovnal Nacisté na zločiny spáchané těmi Rusy nedávno v ukrajinských městech jako Bucha a Mariupol.

„Podobná nemocná paranoia, podobná touha po moci, podobné mýty o dokonalosti, velikosti a prvenství… psané pouze v ruštině. V Evropě opět masově umírají nevinní,“ řekl režisér Pyotr Cywinsky v projevu k publiku, jehož součástí byli i ti, kteří přežili holocaust. v pátek.jiné.

řekl s odkazem na místa, kde ve druhé světové válce docházelo k masovému zabíjení, a místa, kde Ukrajina a její spojenci obviňují ruské síly ze zvěrstev.

„Mlčet znamená dát hlas pachatelům,“ řekl Cywinski. Řekl: „Zůstat lhostejný se rovná schvalování vraždy.“

Rusko, neschopné dobýt Ukrajinu, se rozhodlo ji zničit. Vidíme to každý den, i když tady stojíme.“

Tábor zřízený nacistickým Německem v okupovaném Polsku v roce 1940 se stal největším vyhlazovacím centrem Adolfa Hitlera.

Přestože tábor osvobodila Rudá armáda ze sovětské éry 27. ledna 1945, ruští představitelé nebyli k účasti na letošních slavnostech pozváni kvůli válce na Ukrajině.

Předsedkyně horní komory ruského parlamentu Valentina Matvienko opatření odsuzovala a v pátek je označila za „směšné“.

„Odmítli pozvání osvoboditelů k uctění památky obětí,“ řekla. „Samozřejmě, je to velmi znepokojivé.“

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová ve čtvrtečním příspěvku na Telegramu obvinila Západ ze snahy přepsat dějiny a řekla: „Vzpomínku na hrůzy nacismu a sovětské hrdiny osvobození nelze vymazat.“

Ruský prezident Vladimir Putin, který se v roce 2005 zúčastnil oslav 60. výročí osvobození tábora, v pátek zopakoval své tvrzení, že ruští vojáci bojují na Ukrajině s neonacisty.

Svědčí o tom zločiny proti civilistům, etnické čistky a represivní opatření organizovaná neonacisty na Ukrajině. Naši vojáci proti tomuto zlu statečně bojují, řekl Putin.

„Zapomenutí poučení z historie vede k opakování strašných tragédií,“ řekl.

Během vzpomínkového pátku lidé, kteří přežili holocaust, pokládají na trosky plynové komory klobouky a šátky s modrobílými pruhy z táborových uniforem a svíček.

READ  Rekonstrukce bytu Borise Johnsona může vést k jeho vstupu do politického domu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *