S afghánským kolapsem se Moskva ujímá vedení ve Střední Asii

A to do značné míry ve prospěch Ruska.

Pro Moskvu bylo chaotické stažení USA, které připomínalo ponižující odchod Ruska z Afghánistánu v roce 1989 po jeho katastrofálních 10letých intervencích, propagandistické vítězství v celosvětovém měřítku.

Od Latinské Ameriky po východní Evropu bojovalo Rusko o vliv tím, že trvalo na tom, že se Spojeným státům nedá věřit. Nikolaj Patrušev, tajemník ruské bezpečnostní rady, varoval, že američtí přátelé na Ukrajině mohou být brzy zklamáni.

„Země směřuje ke kolapsu a Bílý dům si v určitou chvíli na své příznivce v Kyjevě ani nevzpomene,“ řekl pan Patrušev. v rozhovoru Zveřejněno ve čtvrtek.

Rychlý pád vlády prezidenta Ašrafa Ghaního byl také důkazem ruské dlouholeté stavební strategie Diplomatický vztah s Talibanem. Když se západní diplomaté tento týden drželi v útěku z Kábulu, Ruští představitelé zůstali na místěS tím, že Taliban zajistí bezpečnost ruského velvyslanectví.

„Udělali na nás dobrý dojem,“ řekl ruský velvyslanec v Kábulu Dmitrij Žirnov. Řekl o nových strážích Talibanu na jeho velvyslanectví Tento týden v ruské státní televizi. „Jsou to slušní muži a dobře ozbrojení.“

Na posledním ruském kole rozhovorů s Talibanem v Moskvě v červenci hnutí slíbilo, že jeho vojenské zisky nepředstavují hrozbu pro Rusko ani jeho zájmy. Rusko hostilo Taliban v několika kolech rozhovorů, přestože je tato skupina oficiálně klasifikována jako zakázaná teroristická organizace s Ruskem, což z jakéhokoli spojení s ní činí potenciální zločin.

„Je to pragmatismus-a cynismus a dvojí myšlení,“ popsal strategii ruské vlády pro budování vztahů s Talibanem Arkady Dubnov, ruský odborník na Střední Asii. „V Rusku jsou zadržováni lidé kvůli tomuto druhu spolupráce s teroristickou organizací.“

READ  Wordle 368 Jun 22 Hints - Bojujete s Wordle dnes? Tři vodítka, která pomohou odpovědět | Hry | zábava

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *