Rychlý vzestup ledního hokeje – Čína vyvrcholila historickým bronzem na olympijských hrách v Pekingu

Zimní olympijské hry v Pekingu 2022 – lední hokej – zápas o bronz – Čína vs Jižní Korea – Národní krytý stadion, Peking, Čína – 12. března 2022. Shen Yifeng z Číny slaví s Wang Qidong z Číny a Zhou Zhanfu z Číny poté, co vstřelil gól. Fotografie: Peter Chibora/Reuters

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

PEKING (Reuters) – Čína získala na zimních paralympijských hrách v Pekingu řadu medailí, ale bronzová medaile v ledním hokeji, kterou vybojovala sobotním vítězstvím nad Jižní Koreou, se může stát nejpamátnějším pro nedostatek původu v roce Sport.

Domácí měli hokejový tým teprve před pěti lety a výprask Jižní Koreje 4:0 potvrdil jejich příchod jako jedné z nových sil tohoto sportu uprostřed vzrušující podívané na Krytém národním stadionu hlavního města.

„Tým jsme vytvořili v roce 2016 a od té doby jsme trénovali hlavně za zavřenými dveřmi,“ řekl útočník Wang Qidong.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

„Nebyli jsme doma tři roky – to vše proto, že jsme šli za tím snem. Abychom dnes mohli dosáhnout tohoto výsledku, jsme všichni tak emotivní a tak šťastní.“

Byl to ruský trenér Nikolaj Sharshukov, kdo řídil vzestup Číny a přivedl ji k vytvoření rychlého, fyzicky silného týmu, který se rychle stal jedním z příběhů šampionátu.

„Měli bychom opravdu poděkovat státu za to, že hodně investoval do sportovních pracovních míst pro lidi s postižením a vytvořil pro nás dobré tréninkové prostředí,“ dodal Wang.

„Děkuji všem v týmu a také našemu trenérskému týmu za to, že vynaložili tolik úsilí, aby nás vedli.“

Čína ve skupinové fázi neporazila a ve čtvrtfinále porazila Českou republiku, poté v semifinále porazila trojnásobné obhájce titulu Spojené státy americké.

READ  Ash Barty, šampión Wimbledonu, sledování olympijských her v Tokiu „Mám spoustu dalších cílů, sny na mysli“ | tenisové zprávy

Američané však i přes snadné vítězství soupeře obdivovali.

„Po dalších dvou letech z nich bude velmi dobrý tým,“ řekl agentuře Reuters Joshua Messivic. „Myslím, že jsme je překonali, pokud jde o dovednosti, ale v určitém okamžiku budou bojovat o zlato.“

Číně možná pomohla skutečnost, že do akce vstoupili relativně neznámí, přičemž americký útočník Declan Farmer řekl, že mnoho stran nevědělo, co mohou očekávat, zvláště když za nimi stáli fanoušci.

„I když jsme byli tak sebevědomí, nikdy nevíte… ale je skvělé, že na špičce soutěží více týmů,“ řekl.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

(Zpráva Dhruva Monjala v Pekingu; střih Christian Radnedge)

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.