Rychlostní limit v Paříži: město brzdí pravidlem 30 km / h

Ale uspějete? Existují otázky, zda pravidlo – které omezuje řidiče na 30 kilometrů za hodinu (19 mph) – skutečně sníží znečištění. Někteří kritici tvrdí, že to zvýší špičkový stav města dopravní zácpa Mohlo by to dokonce zvýšit emise skleníkových plynů.

Bude to částečně záviset na tom, zda jsou řidiči unaveni omezením rychlosti, které se rozhodli obejít jinými způsoby.

Aby dále odradily řidiče od vjíždění vozidel do města, úřady také vyklidí 60 000 ze 144 000 parkovacích míst v Paříži na veřejných komunikacích, aby byly „přístupné všem“, a lépe využijí podzemní parkování. Některé chodníky budou rozšířeny – což umožní více prostoru pro procházky, stejně jako stromy a rostliny – a budou vytvořeny nové cyklostezky.

Podle průzkumu pařížské radnice novou hranici, která začala platit v pondělí, podpořilo 59% obyvatel města, ale opozice byla v širším regionu Ile-de-France mnohem vyšší, a to 61%.

Řidič dodávky v pondělí uvízl v provozu a řekl, že změna byla „strašná“.

„S dodávkami je to hrozné. Nemáme čas. Všude jsem byl v dopravní zácpě. Nemáme čas,“ řekl pobočce CNN BFMTV, která ho nejmenovala.

Jiný řidič řekl, že to vypadá, jako by motoristé cestovali na „elektrokolech“, přičemž pravidlo označil za „šílené“.

Místostarosta Paříže David Belliard, který má na starosti dopravu, pro BFMTV řekl, že doufá, že čepice úplně přeruší řízení a podpoří více chůze a používání veřejné dopravy a jízdních kol.

V neděli zveřejnil tweet k vyplacení online hotovosti za nové pravidlo.

„Přátelské vysvětlení toho, co říkají ti, kteří jsou proti snižování rychlostních limitů: Ne, rychlostní limit 30 km/h nezvyšuje znečištění … ale ve skutečnosti zvyšuje bezpečnost pro cyklisty a chodce, snižuje hluk a uklidňuje město,“ napsal.
Představitelé městské rady uvedli, že tato změna sníží celkové dopravní nehody asi o 25% a smrtelné nehody o 40% Studie WHO.

Odhadují také, že se hlukové znečištění sníží na polovinu, přičemž tvrdí, že hluk z dopravy má negativní fyzické a psychické účinky, včetně stresu, nespavosti a deprese.

READ  Francouzský policejní úředník pobodán při útoku nožem, vidina teroru

Změna pravidel následuje po veřejné konzultaci v říjnu a listopadu 2020, které se zúčastnilo více než 5 700 lidí.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *