Rybakina podporuje Wimbledonův krok, aby Rusové a Bělorusové mohli hrát jako neutrální hráči

Rybakina podporuje Wimbledonův krok, aby Rusové a Bělorusové mohli hrát jako neutrální hráči

(Reuters) – Wimbledonská šampionka Elena Rybakina řekla, že grandslamový turnaj na trávě učinil správné rozhodnutí, když zrušil zákaz pro ruské a běloruské hráčky a umožnil jim soutěžit na letošním turnaji jako „neutrální“ hráčky.

Wimbledon byl jediným grandslamovým turnajem, který loni po invazi Moskvy na Ukrajinu zakázal závodníkům z Ruska a Běloruska a hráči soutěžili jako jednotlivci bez národní příslušnosti na velkých šampionátech a dalších turnajích.

Organizátoři uvedli, že páteční krok ke zrušení zákazu byl „velmi těžké rozhodnutí“ a že „zcela odsuzují ruskou nelegální invazi“. Rusko popisuje své akce na Ukrajině jako „zvláštní vojenskou operaci“.

Rybakina narozená v Rusku, která v roce 2018 změnila věrnost v Kazachstán, vyhrála loňský titul ve Wimbledonu, ale kvůli zákazům na turnajích ATP a WTA žen na grandslamových turnajích mu uniklo 2000 bodů.

23letá hráčka řekla, že nemá problém s ruskými a běloruskými hráčkami závodit bez jejich státní vlajky.

„Hráli tímto způsobem na všech turnajích, takže jim (Wimbledon) povolili pouze Grand Slam,“ řekla Rybakina novinářům.

„Takže si myslím, že to je způsob, jakým hrají, bez jakýchkoli vlajek. Myslím, že je to správné rozhodnutí.“

Organizátoři Wimbledonu dodali, že hráči budou mít zakázáno vyjádřit podporu invazi a neměli by dostávat finanční prostředky od ruských nebo běloruských států.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová, která v sobotu ve finále Miami Open ohromila světovou sedmou Rybakinu 7-6(14) 6-2, se proti rozhodnutí Grand Slamu postavila.

„Opravdu jsem ocenil, že je Wimbledon loni nevzal,“ řekla v pátek česká hráčka.

Kvitová dodala, že sportovcům z Ruska a Běloruska by nemělo být dovoleno startovat na příštích olympijských hrách v Paříži.

(informoval Shrivathsa Sridhar) v Bengaluru; Editoval Christopher Cushing

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *