Ruští hráči NHL umožňují hrát zápasy v České republice

Obsah článku

Ruští hráči ve dvou týmech Národní hokejové ligy v České republice, které zahajují sezónu, budou smět nastoupit do obou zápasů Světové série v Praze.

Obsah článku

Zástupce komisaře Bill Daly ve čtvrtek agentuře Associated Press potvrdil, že česká vláda upustila od svého návrhu na zákaz ruských hráčů v San Jose a Nashvillu. Tento krok uvolňuje cestu žralokům a predátorům, aby tento víkend odletěli do Evropy, aby se zúčastnili tréninků a ukázkových her v Německu a Švýcarsku, než se 7. a 8. října utkají v pražské O2 Areně.

Obsah článku

České ministerstvo zahraničí minulý týden uvedlo, že ruským hráčům nebude během války na Ukrajině povolen vstup do země.

Daly tehdy řekl, že nemá žádné obavy ohledně schopnosti Rusů na těch soupiskách přijít a hrát. Nashville má útočníka Yakova Trinina a San Jose má Alexandra Barabanova spolu s Jevgenijem Svichnikovem, který je ve výcvikovém kempu na zkušební smlouvu.

Predators minulý týden uvedli, že jim liga poradila, že se touto záležitostí zabývá, a řekla jim, aby neočekávali žádné problémy. Žraloci, od kapitána Logana Couturea po generálního manažera Mikea Greera, zaujali postoj „vše nebo nic“.

„Jsme tým, takže když řeknou, že někteří hráči nemohou jít, buď půjdeme všichni, nebo nepůjde nikdo,“ řekl Greer. „Jsme skupina. Není to chyba hráčů. Neudělali nic špatného. Nemyslím si, že by za to měli být potrestáni. Stojíme při nich a jsme tady všichni spolu jako jeden.“

READ  Keltský brankář Joe Hart a záložník James McCarthy fotbalové novinky

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.