Růst HDP České republiky se ve čtvrtém čtvrtletí revidoval směrem nahoru

Čísla

Ekonomika České republiky ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 mezičtvrtletně vzrostla o 0,6%, což je o něco více, než činily původní odhady o 0,3%, jak uvádí úterý statistika pražského statistického úřadu (ČSÚ).

Vládní výdaje vzrostly o 5,5%, vývoz o 6,6% a dovoz o 6,6%.

Naproti tomu výdaje domácností poklesly o 4,2% a tvorba hrubého fixního kapitálu poklesla o 0,3%. Na roční bázi se HDP oproti původnímu odhadu snížil o 4,7%, což je pokles o 5% a po poklesu o 4,9% v předchozím období. V roce 2020 se HDP snížil o 5,6%, což je nejvyšší míra zaznamenaná uprostřed pandemie koronavirů.

Podpora budapešťského obchodního časopisu

Výroba lisu hodného jména je nákladná věc. Už 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete věřit, které jsou věcné, přesné a prezentované bez obav nebo preferencí.

Novinářské organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil pokračovat v excelování, aniž by byla ohrožena jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zúčastněné strany a jejich čtenáře.

Rádi bychom nabídli stejnou příležitost našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, jak a jak často nám budete posílat své příspěvky.

READ  Krejčíková dokončila v Paříži se Siniakovou tažení titulu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *