Ruský úředník: Ukrajinské drony zasáhly krymský ropný sklad

Ruský úředník: Ukrajinské drony zasáhly krymský ropný sklad

Kyjev, Ukrajina (AFP) – V ropném skladu na Krymu vypukl mohutný požár poté, co jej zasáhly dva ukrajinské bezpilotní letouny, řekl tam v sobotu Ruskem dosazený činitel v posledním ze série útoků na anektovaný poloostrov v Kyjevě. v době, kdy se Rusko připravuje. Za očekávaný ukrajinský protiútok.

Michail Razvogaev, Moskvou jmenovaný guvernér Sevastopolu, přístavního města na KrymuNa svém kanálu Telegram zveřejnil videa a fotografie požáru.

Razovugajev řekl, že požár v městském přístavu dostal nejvyšší hodnocení, pokud jde o složitost jeho hašení. Uvedl však, že otevřený oheň byl pod kontrolou.

Razvogajev řekl, že na ropný sklad zaútočily „dva nepřátelské bezpilotní letouny“ a byly také spáleny čtyři ropné nádrže. Podle guvernéra Krymu Sergeje Aksjonova, jmenovaného Moskvou, byl třetí dron sestřelen z nebe a další byl zneškodněn radioelektronickými prostředky.

Rusko anektovalo Krym od Ukrajiny v roce 2014, krok, který většina světa považovala za nezákonný. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru tento týden řekl, že jeho země se bude v příštím protiútoku snažit získat poloostrov zpět.

Ruský prezident Vladimir Putin Minulý měsíc odcestovali na Krym, aby oslavili deváté výročí anexe černomořského poloostrova od Ukrajiny. Putinova návštěva přichází den poté, co Mezinárodní trestní soud vydal na ruského vůdce zatykač a obvinil ho z válečných zločinů.

Ohlášený útok v Sevastopolu přichází den poté, co Rusko vypálilo na Ukrajinu více než 20 řízených střel a dva bezpilotní letouny a zabilo nejméně 23 lidí.. Téměř všechny oběti zemřely, když dvě střely zasáhly obytnou budovu ve městě Umaň na střední Ukrajině.

Ukrajinský ministr vnitra Ihor Klimenko v sobotu uvedl, že mezi mrtvými je šest dětí a dodal, že 22 z 23 nalezených těl bylo identifikováno. Klimenko řekl, že dvě ženy se stále pohřešují.

READ  Spojené státy se zavázaly k firemní transparentnosti s 20 zeměmi

Ruské síly přes noc vypustily na Ukrajinu další drony. Velení ukrajinského letectva uvedlo, že byly zachyceny dva bezpilotní letouny íránské výroby a v sobotu ráno byl sestřelen průzkumný bezpilotní letoun.

Razovugajev řekl, že požár ropného skladu si nevyžádal oběti a nenaruší dodávky paliva v Sevastopolu. Město bylo vystaveno pravidelným útokům S drony hlavně v posledních týdnech.

Začátkem tohoto týdne Razovugajev oznámil, že ruská armáda zničila ukrajinský dron který se pokusil zaútočit na přístav a další explodoval, rozbil okna v několika obytných domech, ale nezpůsobil žádné další škody.

Mluvčí ukrajinské vojenské rozvědky Andrej Jusov v sobotu řekl ukrajinskému zpravodajskému serveru RBC Ukraine, že požár ropného skladu byl „božím trestem“ za „zabité civilisty v Umanu, včetně pěti dětí“.

Řekl, že v Sevastopolu bylo zničeno více než 10 nádrží obsahujících ropné produkty pro ruskou Černomořskou flotilu, ale neuznal odpovědnost Ukrajiny za útok dronem. Rozdíl mezi počtem tanků předložených Yusovem a Razvozhajevem nelze okamžitě sladit.

Po předchozích útocích na Krym se Kyjev k odpovědnosti veřejně nepřihlásil, ale tvrdil, že země má právo v reakci na ruskou agresi zasáhnout jakýkoli cíl.

Jinde ukrajinské síly bombardovaly město Nova Kakhovka, podle úřadů instalovaných Moskvou v Rusy okupované části jihoukrajinské provincie Cherson. Úředníci uvedli, že „těžká dělostřelecká palba“ přerušila dodávku elektřiny do města.

Ukrajinci ovládaná část provincie se v sobotu dostala pod palbu. Ruské ostřelování v oblasti obce Belozerka zabilo jednoho člověka a druhého zranilo, uvedlo státní zastupitelství v Chersonu.

___

Sledujte zpravodajství AP o válce na Ukrajině: https://apnews.com/hub/russia-ukraine

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *