Ruský disident Alexej Navalnyj řekl, že byl převezen do samotky pro „Sketnyho“

Ruský disident Alexej Navalnyj řekl, že byl převezen do samotky pro „Sketnyho“CNN

Vězněný ruský disident Alexej Navalnyj byl podle jeho tweetů a zaměstnanců přemístěn do cely na samotce, což označil za krok, který má „mě umlčet“.

Navalnyj, prominentní kritik ruského prezidenta Vladimira Putina, vysvětlil, co se stalo ve čtvrtek na tweetu: „Blahopřejeme, v hierarchii vězeňských zločinců jste se dostali na další úroveň,“ napsal Navalnyj sarkasticky a dodal, že ho vězeňští úředníci přesunuli do „nějaký pokoj.“ úzká cela.

Místnosti typu cel se používají za trest nebo k oddělení nejnebezpečnějších zločinců v ruském vězeňském systému. Mnohem častější jsou vězni v ruských zločineckých koloniích V kasárnách místo cel Vyplývá to ze zprávy polského Centra orientálních studií (OSW).

Navalnyj izolovaně řekl, že má povoleny pouze dvě knihy a může využívat vězeňského komisaře, „ačkoli s velmi omezeným rozpočtem“.

Řekl však, že „skutečnou, nevýslovnou bestialitou, která je tak charakteristická pro Kreml, který ručně ovládá celé mé vězení“, je zákaz návštěv. Navalnyj napsal, že měl naplánováno navštívit své rodiče, děti a manželku, ale už je nebude moci vidět.

„Alexej Navalnyj byl převezen do místnosti typu žaláře. Je to jako žalář trestu, nejen na 15 dní, ale navždy,“ napsala na Twitter jeho mluvčí Kira Yarmysh.

Podle ruského trestního zákoníku nesměla vazba v cele přesáhnout šest měsíců. CNN požádala ruské vězeňské služby o vyjádření.

Navalnyj byl v roce 2020 otráven nervově paralytickým účinkem, což je útok, který mnozí západní představitelé i sám Navalnyj veřejně obvinili z Kremlu. Rusko jakoukoli účast popřelo.

Po pětiměsíčním pobytu v Německu, kde se zotavoval z otravy Novičokem, se Navalnyj loni vrátil do Moskvy, kde byl okamžitě zatčen za porušení zkušebních podmínek uložených v případu z roku 2014.

Začátkem tohoto roku byl Navalnyj odsouzen k devíti letům vězení za obvinění z podvodu, která byla podle něj politicky motivovaná.

READ  Polská média uvedla, že policejní šéf vypálil z granátometu darovaného z Ukrajiny | Polsko

Když soudkyně Margarita Kotová přečetla obvinění proti němu, na záběrech bylo vidět, jak vychrtlý Navalny stojí vedle svého právníka v místnosti plné bezpečnostních úředníků. on je Zdál se nedotčený Prostřednictvím jednání se podívejte na nějaké soudní dokumenty na stole před ním.

Tehdy byl Navalnyj Přestup v červnu Z trestanecké kolonie, kde si odpykával trest ve věznici s nejvyšší ostrahou v Melikhovu ve Vladimirské oblasti.

„Dělají to, aby mě umlčeli,“ uvedl Navalnyj ve čtvrtek na Twitteru o svých nových podmínkách ve vězení. „Co je tedy mojí první povinností? Je to tak, nebát se a nemlčet,“ napsal a vyzval ostatní, aby udělali totéž.

Při každé příležitosti veďte kampaň proti válce, Putinovi a Jednotnému Rusku. Obejmi vás všechny.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *