Rusko zařadilo USA a Českou republiku na seznam „nepřátelských zemí“

Moskva, 15. května: Podle dokumentu zveřejněného na oficiálním portálu právních informací v zemi Rusko zahrnulo Spojené státy a Českou republiku do seznamu zemí klasifikovaných jako „nepřátelské“.

„Schválit přiložený seznam zahraničních zemí, které se dopouštějí nepřátelských činů proti Rusku, občanům Ruska nebo ruských právnických osob, proti nimž jsou přijata protiopatření stanovená výnosem prezidenta Ruské federace ze dne 23. dubna 2021, č. 243…“ zveřejněno v pátek přečteno.

Podle dokumentu dostane diplomatická mise České republiky povolení najmout 19 zaměstnanců z Ruska, zatímco americká diplomatická mise má zakázáno najímat místní obyvatele, uvádí Xinhua News Agency.

Začátkem dubna podepsal Putin dekret o protiopatřeních proti „nepřátelským činům“ cizích zemí uprostřed intenzivní diplomatické diskuse se Spojenými státy a některými evropskými zeměmi.

Od té doby vláda sestavila seznam zahraničních zemí, které „páchají nepřátelské činy“ vůči Ruské federaci, ruským občanům nebo právnickým osobám.

Tyto země budou mít buď maximální počet místně přijatých zaměstnanců, nebo bude mít úplný zákaz přijímat ruské zaměstnance na jejich diplomatické mise.

(Výše uvedený příběh se poprvé objevil na LastLY 15. května 2021 10:42 IST. Další zprávy a novinky o politice, světě, sportu, zábavě a životním stylu naleznete na našem webu latestly.com.)

READ  CDC Vyhněte se cestovnímu seznamu: Island a Česká republika mezi 4 přidány do seznamu

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *