Rusko tvrdí, že je připraveno se rozdělit, pokud Evropská unie uloží nové sankce

Rusko Ochotně se rozejít s Evropská unie Pokud Evropská unie klade nové překážky Pokuty Uprostřed neshody ohledně léčby Vůdce opozice Varoval v pátek hlavní diplomat země Alexej Navaľnyj.

V reakci na otázku ochoty Moskvy přerušit vztahy s Evropskou unií ministr zahraničí Sergej Lavrov v televizních prohlášeních uvedl, že Rusko nechce být izolováno, ale že musí čelit možným sankcím EU, musí zvýšit svoji soběstačnost.

„Nechceme být izolováni od mezinárodního života, ale musíme být na to připraveni,“ řekl Lavrov. „Pokud chcete mír, musíte se připravit na válku.“

Na této fotografii pořízené v pátek 12. února 2021, kterou poskytl okresní soud pro Papuskinského, stojí vůdce ruské opozice Alexej Navaľnyj v kleci během jednání o pomluvě u Babuskinského částečného soudu v ruské Moskvě. (Tisková služba okresního soudu Papuskinsky prostřednictvím AP)

Na otázku, zda Rusko směřuje k rozdělení s Evropskou unií, Lavrov odpověděl: „Vycházíme z předpokladu, že jsme na to připraveni.“

Zdůraznil význam hospodářských vztahů s 27 zeměmi Evropské unie a dodal, že Rusko se bude i nadále angažovat ve vzájemně výhodné spolupráci. Lavrov mezitím uvedl, že Rusko se musí připravit na nejhorší a stále více spoléhat na své vlastní zdroje.

Merkelová je pod palbou za to, že si nezvolila strany mezi komunistickou Čínou a kapitalistickými USA

„Musíme toho dosáhnout v ekonomické sféře, pokud znovu, jak jsme již vícekrát cítili, vidíme, že sankce uložené v některých oblastech představují rizika pro naši ekonomiku, včetně těch nejcitlivějších, jako jsou dodávky náhradních dílů a součásti, “dodal ruský ministr zahraničí.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov zdůraznil, že Rusko chce udržovat normální vztahy s Evropskou unií, ale musí se připravit na to nejhorší, pokud blok přijme nepřátelská opatření.

Během rozhovoru s reportéry Peskov uvedl v odpovědi na otázku o Lavrovově komentáři: „Pokud budeme čelit destruktivnímu kurzu, který poškodí naši infrastrukturu a naše zájmy, musí být Rusko předem připraveno na takové nepřátelské kroky.“ „Musíme se spoléhat sami na sebe. Musíme zajistit naši bezpečnost v nejstrategičtějších strategických oblastech a být připraveni nahradit vše, čeho můžeme být připraveni, národní infrastrukturou pro případ šílenství a takových nepřátelských akcí.“

V pátek mluvčí Evropské komise Peter Stano uvedl, že Evropská unie vítá „vzájemně výhodnou spolupráci, když je druhá strana připravena na takovou spolupráci a na takový dialog,“ a dodal, že Rusko „naznačilo, že není ve skutečnosti připraveno jít tímto směrem . “

Ruská žena (21) podrobně popisuje děsivé zacházení ze strany policie po protestech proti Putinovi

Popsala mluvčí německého ministerstva zahraničí Andreu Sassi Lavrovovou jako „skutečně znepokojující a námi plně nerozumící“. Novinářům v Berlíně řekla, že ministr zahraničí Heiko Maas objasnil stížnosti Německa na Rusko, ale také zdůraznila, že „máme zájem o spolupráci s Ruskem“.

Poté, co byl Navalnyj zatčen a uvězněn, vztahy mezi Ruskem a Evropskou unií klesly na nová minima. Nejvýznamnější politický nepřítel ruského prezidenta Vladimira Putina byl zatčen 17. ledna po svém návratu z Německa, kde se pět měsíců zotavoval z otravy nervovými plyny, které obvinil z Kremlu. Ruské orgány obvinění popřely.

Na této fotografii zveřejněné tiskovou službou ruského ministerstva zahraničí, ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova a vysokého představitele Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepa Borrella, který má na obličeji masku na ochranu před koronaviry, se navzájem zdravili jejich jednání v Moskvě v Rusku, pátek 5. února 2021. (Tisková služba ruského ministerstva zahraničí prostřednictvím AP)

Na této fotografii zveřejněné tiskovou službou ruského ministerstva zahraničí, ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova a vysokého představitele Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepa Borrella, který má na obličeji masku na ochranu před koronaviry, se navzájem zdravili jejich jednání v Moskvě v Rusku, pátek 5. února 2021. (Tisková služba ruského ministerstva zahraničí prostřednictvím AP)

Minulý týden odsoudil moskevský soud Navaľného na dva roky a osm měsíců vězení za porušení podmínek jeho probace při zotavování v Německu. Probační podmínka vycházela z přesvědčení o zpronevěře z roku 2014, které Navalny odmítl jako vykonstruované a které Evropský soud pro lidská práva uznal za nezákonné.

READ  Indie vypouští přistávací modul Chandrayaan-3 směrem k jižnímu pólu Měsíce

Navaľnyj se v pátek vrátil k soudu kvůli obvinění z hanobení veterána z druhé světové války, který se minulý rok objevil ve videu oznamujícím ústavní změny, které umožnily prodloužení Putinovy ​​vlády. Ve videu Navalny popsal lidi jako „spoilery“, „lidi bez svědomí“ a „zrádce“. Odmítl obvinění z pomluvy jako součást snahy Kremlu ho bagatelizovat a v případě usvědčení by mohl čelit pokutě nebo veřejně prospěšným pracím.

Švédsko zavede digitální pas s vakcínami proti koronavirům, který umožní cestování

Šéf Evropské unie pro zahraniční politiku Josep Borrell po návštěvě Ruska minulý týden uvedl, že blok 27 zemí by měl zaujmout pevné stanovisko ve svých vztazích s Ruskem a zvážit zavedení nových sankcí v návaznosti na Navalného trest odnětí svobody. Během setkání Borrella s Lavrovem Moskva oznámila vyhoštění diplomatů z Německa, Polska a Švédska, aby se zúčastnili protestů na podporu Navalného.

Tři země Evropské unie odpověděly v pondělí věcně, každá vyhostila ruského diplomata.

Na této fotografii, kterou zveřejnila tisková služba ruského ministerstva zahraničí, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, vlevo, vítá vysokého představitele Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepa Borrella na společné tiskové konferenci po jejich jednáních v ruské Moskvě, Pátek.  5. února 2021 (tisková služba ruského ministerstva zahraničí prostřednictvím AP)

Na této fotografii, kterou zveřejnila tisková služba ruského ministerstva zahraničí, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, vlevo, vítá vysokého představitele Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepa Borrella na společné tiskové konferenci po jejich jednáních v ruské Moskvě, Pátek. 5. února 2021 (tisková služba ruského ministerstva zahraničí prostřednictvím AP)

Borrell uvedl, že má v úmyslu předložit návrhy možných opatření proti Rusku, když bude předsedat příští schůzi ministrů zahraničí bloku 22. února.

Navalnyho zatčení vyvolalo v Rusku vlnu protestů, které přitáhly do ulic desítky tisíc lidí v největší přehlídce nespokojenosti za poslední roky. Úřady reagovaly rozsáhlým zásahem a zatkly kolem 11 000 lidí po celém Rusku. Mnoho demonstrantů dostalo pokutu nebo trest odnětí svobody na sedm až 15 dní.

USA a Evropská unie vyzvaly Rusko, aby propustilo Navalného a ukončilo potlačování protestů. Kreml je obvinil ze zasahování do vnitřních záležitostí Ruska a uvedl, že nebude poslouchat západní kritiku Navaľného vlády a policejní opatření proti jeho příznivcům.

READ  Türkiye podpoří členství Švédska v NATO – Stoltenberg

Lavrov obvinil Západ ze snahy „agresivně zadržovat Rusko“, aby zemi potrestal za její nezávislou zahraniční politiku.

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

„Sankce nepřinesou žádné výsledky. Nezmění náš směr při obraně našich národních zájmů,“ řekl Lavrov.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *