Rusko říká, že doufá, že v lednu zahájí rozhovory se Spojenými státy a NATO

„Chceme to udělat v lednu, včetně zapojení vyjednávací platformy k projednání návrhu dohody mezi Ruskem a zeměmi NATO (o bezpečnostních zárukách),“ řekl Lavrov podle RIA Novosti v rozhovoru pro Russia Today.

Tato zpráva přichází jen den poté, co NATO oznámilo, že je připraveno vstoupit do „smysluplného dialogu“ s národem Uprostřed její mobilizace sil poblíž hranic s Ukrajinou.
Varovaly Spojené státy a jejich spojenci Rusko O důsledcích dalších nepřátelských akcí uprostřed pokračujícího vojenského hromadění v blízkosti Ukrajinské hranice Krok, který americké zpravodajské služby oceňují jako přípravu na rozsáhlou invazi na začátku roku 2022.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v úterý řekl, že i když je aliance připravena zapojit se do „smysluplného dialogu“ s Ruskem, bude nadále podporovat Ukrajinu „jak politicky, tak prakticky“.

Mezitím náměstkyně ministra zahraničí USA pro evropské a eurasijské záležitosti Karen Donfried, nejvyšší diplomat Bidenovy administrativy v Evropě, prohlásila, že USA a Evropa jsou připraveny okamžitě jednat, pokud Rusko v nadcházejících dnech zvýší svou agresi vůči Ukrajině.

Donfred nezašel do podrobností o projednávaných možnostech, ale řekl, že žádná varianta sankcí není mimo stůl.

Ruský prezident Vladimir Putin Požadoval bezpečnostní záruky od Spojených států a NATO, včetně závazného příslibu, že NATO se nebude rozšiřovat na východ a nedovolí Ukrajině vstoupit do vojenské aliance, vyplývá z návrhu, který v pátek zveřejnilo ruské ministerstvo zahraničí.

Současné napětí v Evropě obvinil z rozšíření NATO po pádu Sovětského svazu a řekl, že Rusko je nuceno reagovat.

Donfried také potvrdil, že termínem nadcházejících rozhovorů je leden.

„Pokud jde o bilaterální angažmá, rozhodneme se o datu s Ruskem a myslíme si, že se tak stane v lednu,“ řekl Donfried v úterý novinářům.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *