Rusko porazilo Německo, Japonsko porazilo Česko v mistrovství světa v hokeji žen

Calgary-Japonsko jednou za čas skórovalo a ve třetí směně vydrželo pozdě, aby v nedělním zápase na mistrovství světa v hokeji žen v Calgary porazilo Česko 3: 2.

Za Japonsko skórovaly Hana Kubo, Rui Okita a Akane Shiga a brankář Nana Fujimoto zachránil 31krát.

Japonsko se v úterý utká s Ruskem v play-off o páté místo, přičemž vítěz si příští rok vybojuje místo ve skupině A.

Za Česko skórovaly Alina Mills a Daniela Pezova, které ve třetím poločase vypálily 17 střel.

Shiga dal Japonsku 3: 1 s předstihem 1:58, než Pegsova odpověděla o 43 sekund později. Dotáhlo to do zběsilého konce a brankářka Klára Beslarova se postupem času stáhla, ale Češi nedokázali vyrovnat.

Rusko v neděli porazilo Německo 3: 2, když zvítězila Oksana Pratiševa.

Za Rusky bodovaly také Veronika Korzhakova a Anna Savonina.

Ve druhém poločase otevřela skóre 3:49 Němka Nicola Eisenschmidová a Kristen Spielbergerová přidala gól 17:22 do kádru.

Ruska Naděžda Marozová povolila dva góly na 15 střel, než byla vystřídána v polovině druhého poločasu. Valeria Merkusheva s úlevou zastavila všech devět výstřelů, na které narazila.

Brankářka Franziska Albl zablokovala 23 z 26 střel Německa.

V pondělním semifinále se pětkrát obhájci titulu USA utkají s Finskem a Kanada se Švýcarskem.

Rusko v sobotu ve čtvrtfinále prohrálo se Švýcarskem 3: 2. Kanada porazila Německo 7: 0 a postoupila do semifinále.

V úterý jsou na programu zápasy o medaile.

Tuto zprávu poprvé publikoval kanadský tisk 29. srpna 2021.