Rusko klasifikuje USA a Českou republiku jako „nepřátelské země“, zprávy ze světa

Rusko v pátek oficiálně označilo USA a Českou republiku za „nepřátelské“ země. Tento krok přišel uprostřed rostoucího napětí mezi Ruskem a Západem.

Ruská vláda zveřejnila seznam „nepřátelských zemí“, který nyní zahrnuje USA a Českou republiku.
Moskva uvedla, že českému velvyslanectví bude povoleno zaměstnávat nejvýše 19 ruských občanů a velvyslanectví USA nebude moci najmout vůbec nic.

Napětí mezi Ruskem a Spojenými státy vzrostlo od té doby, co je Spojené státy považovaly za odpovědné za zasahování do amerických voleb a hackování amerických vládních oddělení a agentur. USA minulý měsíc vyhostily některé ruské diplomaty.

Česká republika zaujala v posledních týdnech také tvrdý postoj vůči Rusku. Minulý měsíc vyloučilo ruské diplomaty a obvinilo Rusko z účasti na výbuchu v muničním skladu v České republice.

Ruské vztahy se Západem byly napjaté také během budování armády podél jeho hranic s Ukrajinou.

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek zaútočil na pronásledování promoskovských politiků na Ukrajině a obvinil Západ, že zavírá oči před politickou „čistkou“ v Kyjevě.

S rostoucím napětím mezi Moskvou a Kyjevem dostala Ukrajina tento týden Putinova největšího spojence Viktora Medvedčuka do domácího vězení pro podezření z velezrady.

(se vstupy od agentur)

READ  Přímo z filmu: Zloději ukradli 500tunový most v Biháru a vydávali se za vládní úředníky

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.