Ruská překážkářka byla kvůli dopingu zbavena zlaté olympijské medaile z roku 2012

komentář

Monako – Ruská šampionka v běhu na 400 metrů překážek Natalia Antiochová přijde kvůli dopingu o zlatou medaili z olympijských her v Londýně 2012, čímž se Američanka Lachinda Demosová po více než deseti letech závodění dostane do pozice, kdy může získat titul šampionky.

Athletics Integrity Unit, která dohlíží na případy dopingu na atletice, ve středu oznámila, že Antioch se neodvolala proti sankci vynesené před dvěma měsíci, která zahrnovala stažení jejích výsledků od července 2012 do června 2013. AIU uvedla, že MOV nyní může „pokračovat“. s případem.“ Přerozdělení medailí a aktualizace databáze MOV.

Stříbro a bronz si odvezou Češka Zuzana Hejnová a Callis Spencer z Jamajky.

AIU uvedla, že Antioch, který si již odpykával čtyřletý zákaz činnosti, dostal dodatečný trest odebrání výsledků za rok 2012 kvůli důkazům, které pocházejí z databáze uchovávané v laboratoři proti hmyzu v Moskvě. Přestože AIU neposkytla žádné konkrétní podrobnosti, data z této laboratoře byla použita k potvrzení zjištění v řadě případů, které vzešly z ruského státem podporovaného dopingového skandálu.

Na hrách v Londýně skončila Antioch v čase 52,70 sekundy, čímž si snížila své osobní maximum o 0,22 a porazila Demuse o 0,07.

Demos, který také vyhrál mistrovství světa v roce 2011, přestal v roce 2016 soutěžit.

V e-mailu s NBC Sports, když bylo učiněno počáteční rozhodnutí, Demus řekl: „Nebojím se říci, že si pak zasloužím oficiální titul, medaili, uznání a propadlou kompenzaci, která k tomu všemu patří.“

AP Sports: https://apnews.com/hub/sports a https://twitter.com/AP_Sports

READ  Wolf Pack Star Gavel McGee přidán do mužského basketbalu

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *