Ruská kosmická agentura Roskosmos začala navrhovat orbitální stanici „Venera-D“, která má být první moskevskou misí na Venuši od doby Sovětského svazu.

Rusko začalo plánovat stavbu Venera-D, kosmické lodi, která se má stát první kosmickou lodí, kterou Moskva vyslala na Venuši od sovětské éry. Původně plánováno jako společná operace s NASA, nyní bude pravděpodobně jednostranné.

Vědecký ředitel Ústavu pro výzkum vesmíru Lev Zeleni v rozhovoru pro TASS vysvětlil, že loď bude vypuštěna poprvé v roce 2029, pokud vše bude fungovat podle plánu.

Technické řešení projektu bylo zahájeno. Řekl, po setkání mezi Ruskou akademií věd a ruskou kosmickou agenturou Roscosmos.

Ruský program Venuše by měl zahrnovat nejméně tři samostatné mise, přičemž Venera-D byla první. Orbitální stanice bude studovat povrch planety, atmosféru, vnitřní strukturu a okolní plazmu.Také na rt.com
Může to být „živé peklo“, ale je to „ruská planeta“: Moskva podle šéfa vesmírné agentury zaměří své úsilí na průzkum Venuše


Pak budou následovat další dva lety, v letech 2031 a 2034. Poslední let vrátí na Zemi vzorky atmosféry a možná i půdy.

Loni v září Roscosmos odhalil, že mise proběhne v podobě „Nezávislý národní projekt bez široké účasti mezinárodní spolupráce,“ Přes počáteční připravenost připojit se k NASA.

Moskva naposledy prováděla rozsáhlý výzkum na Venuši během sovětské éry, kdy se bezpilotní Venuše-7 stala první kosmickou lodí, která snadno přistála na planetě a přenášela data na Zemi.

V loňském roce se prezident Roscosmosu Dmitrij Rogozin dostal na titulní stránky poté, co označil Venus a „Ruská planeta“ S vědomím, že Sovětský svaz učinil nejdůležitější kroky při průzkumu druhé planety ze slunce.Také na rt.com
Jako miliardář, který nabízí bezplatnou jízdu po Měsíci, si RT představuje mezihvězdnou hru toho nejlepšího a nejlepšího dne


„Naše země byla první a jediná na Venuši. Naše vybavení tam bylo a já jsem zkoumal. Obecně je to živé peklo.“ Řekl Rogozin. „Mise na Venuši jsou součástí vládního programu pro ruský vesmírný průzkum na období 2021–2030.“

Zatímco Venuše je pro Moskvu prioritou, ve většině zemí zkoumajících vesmír je na seznamu relativně nízko. Přestože je jeho velikost podobná Zemi, jeho atmosféra obsahuje 97% oxidu uhličitého a průměrná teplota je 464 stupňů, což neprospívá životu.

READ  Po 200 letech mohla být vyřešena základní hádanka ve fyzikální chemii: ScienceAlert

Vloni v létě vědci na Cardiffské univerzitě ve Velké Británii zveřejnili dokument, který navrhuje, aby mraky Venuše mohly obývat živí tvorové. Vědci našli v atmosféře planety plynný fosfin, látku spojenou se životem na Zemi. Za současného stavu není plyn zaručen.

Myslíte, že vaši přátelé budou mít zájem? Sdílejte tento příběh!

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *