Rudrinks Patel vyhrává zlato a zajišťuje olympijský přístav

Mladý lukostřelec vyhrál druhé kolo pařížské olympiády po Bhunich Menderata.

Na probíhajícím mistrovství světa FIFA v roce 2022 získal indický střelec Rudrinksh Blasheep Patel v pátek v egyptské Káhiře zlatou medaili ve vzduchové pušce mužů na 10 metrů. Touto výhrou také vyhrál kvótu pro olympijské hry v Paříži 2024. To by mu také dalo mírnou výhodu ve výběrových zkouškách na olympijských hrách 2024, které nyní získal v bonusových bodech. Rudrinks Palasaheb Patel vyhrál olympijskou kvalifikaci, když porazil Itala Danila Denise Solazze 17:13 v zápase o zlatou medaili na mistrovství světa. Jde o druhou střeleckou akci Indie pro olympijské hry v roce 2024 po Bhonesh Mendirata.

18letý Rudrinksh Patel se stal šestým mistrem světa v lukostřelbě z Indie po Abhinav Bindra, Tejaswini Sawant, Manavjit Singh Sandhu, Om Prakash Mithrval a Angkor Mittal. Posledním indickým mistrem světa ve vzduchovce mužů byl Abinav Bindra v Záhřebu v roce 2006. Bronzový olympijský medailista z Londýna Gagan Narang získal bronzovou medaili na mistrovství světa v Mnichově v roce 2010, zatímco Anjum Modgilová získala stříbro v ženské soutěži v roce 2018.

Olympijská kvóta

Kromě Indie a Itálie si olympijskou kvótu zajistili Číňan Lihao Sheng (3), Horan Yang (4) a Čech Jiří Privatsky (5). Dva body jsou uděleny střelci, který vyhraje sérii ve finále, a je vyhlášen první vítěz, který dosáhne hranice 16 bodů. Patel i Sulazzo si rozdělily první dvě série tempem 2, než se Ital dostal po sedmé sérii do vedení 10-4.

Rudrankksh Patil a Danilo Sollazzo si rozdělily první dvě série, než se Ital dostal po sedmé sérii do vedení 10-4. V osmém se oba střelci dělili o jeden bod, než Patel získal dva body v deváté sérii a dosáhl skóre 11-7. Odtud 18letý Ind přišel zezadu, aby znovu vyhrál sérii a dotáhl ji na 11-9. Ačkoli Sollazzo dosáhl v 11. sérii 13-9, Patil vyhrál další čtyři série, nikdy nestřílel pod 10,5, aby získal zlato se skóre 13-17.

READ  Sledujte Newcastle vs Chelsea Live TV – globální seznam kanálů na sobotu

V kvalifikačních kolech získal Rudrinks Patel v kole 633,9 bodů. Další Ind Ankush Jadhav skončil osmý ve finále vzduchové pušky mužů na 10 metrů. Dříve ženský juniorský tým Namya Kapoor, Vibhuthi Bhatia a Isha Singh získal bronzovou medaili v juniorském týmu s 25m pistolí. Se zlatem Rudrinkshe Patela je to pro Indii druhá medaile na právě probíhajícím mistrovství světa ve střelbě.

Pro další aktualizace sledujte Khel Now FacebookA CvrlikáníA Instagram A připojte se k naší komunitě kabel.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.