Rozvíjející se trhy – oživení čínských akcií posiluje širší odraz; C – čekající na rozhodnutí banky

Rozvíjející se trhy – oživení čínských akcií posiluje širší odraz;  C – čekající na rozhodnutí banky

* Čínské akcie podporují plány Pekingu v oblasti infrastruktury

* Turecko přispělo k dosažení rekordních výšek

Stabilita české koruny před rozhodnutím centrální banky

Napsal Susan Mathew

4. srpna (Reuters) – Akcie na rozvíjejících se trzích ve čtvrtek opatrně přibyly, oči se soustředily na chrastění čínských mečů, zatímco měny nabraly čas před některými politickými rozhodnutími centrální banky.

Po dvousezónním výprodeji kvůli eskalaci napětí mezi Spojenými státy a Čínou ohledně Tchaj-wanu vzrostly srovnávací akciové indexy na čínské pevnině každý o 0,8 %, protože vláda zahájila infrastrukturní projekty, které pomáhají ekonomice zasažené koronavirem.

Nálada se zlepšila v celé Asii, což zlepšilo sentiment přes noc po několika solidních aktualizacích amerických zisků, stejně jako neočekávané oživení v sektoru služeb v USA, což zmírnilo obavy, že největší světová ekonomika vstoupí do recese.

Index MSCI Emerging Markets vzrostl o 0,5 %, přičemž turecké akcie vzrostly o 1,4 % na rekordní maxima, zatímco jihoafrický FTSE JSE vzrostl o 0,1 %.

S rostoucím eurem byly měny v regionu pomalé se zaměřením na rozhodnutí centrálních bank od Bank of England a České republiky později během dne a na rozhodnutí Rumunska v pátek.

Forint v Maďarsku klesl o 0,3 % po čtyřdenním růstu, který vzrostl o 2,6 %.

Česká koruna stagnovala na nejnižších úrovních za téměř jeden měsíc. Rozhodnutí centrální banky, první za nové guvernérky Alice Michelové, bylo vnímáno jako zpomalení, protože analytici se rozdělili mezi očekávání, že úrokové sazby zůstanou na 7 % nebo stoupnou o 25 bazických bodů, protože inflace překročí očekávání.

„Věříme, že dnešní setkání by mělo potvrdit pokojnou změnu České národní banky,“ řekl Chris Turner, globální ředitel trhů a regionální ředitel výzkumu pro Velkou Británii, střední a východní Evropu v ING.

„Kč se pohybovala v preferovaném rozmezí ČNB 24,60-24,70 EUR/CZK… což pravděpodobně přiměje centrální banku k aktivnější činnosti na trhu.“

READ  Garcia a Rublev porazili horko na Australian Open před Djokovičovým návratem

Průzkum agentury Reuters ukázal, že prostor pro držení středoevropských měn v příštím roce je stále úzký.

Ve čtvrtek budou všechny oči upřeny také na Bank of England, která zaznamenala nárůst o 50 bazických bodů na 1,75 %, což je největší pohyb od roku 1995.

Mezitím investoři bagatelizovali vyhlídku, že americká centrální banka zvýší příští měsíc úrokové sazby o 75 bazických bodů poté, co Mary Dalyová, prezidentka sanfranciského Fedu, uvedla, že zvýšení o půl procentního bodu by mohlo stačit ke zkrocení inflace.

Další průzkum agentury Reuters ukázal, že síla dolaru ještě nedosáhla svého vrcholu, přičemž se očekává, že Federální rezervní systém zůstane některými opatřeními před svými protějšky v cyklu zpřísňování, a očekává se, že světová ekonomika výrazně zpomalí při zachování atraktivity dolar jako bezpečný přístav.

GRAFIKU výkonnosti FX rozvíjejících se trhů v roce 2022 naleznete na http://tmsnrt.rs/2egbfVh GRAFICKOU GRAFIKA výkonnosti indexu MSCI Emerging Index v roce 2022 naleznete na https://tmsnrt.rs/2OusNdX

Pro nejdůležitější zprávy z rozvíjejících se trhů

Zpráva o středoevropském trhu viz

Pro zprávu o tureckém trhu viz

Pro zprávu o ruském trhu viz (Susan Mathew Bengaluru Report; Editace Christiny Fincher)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *