Rozvíjející se trhy – Akcie přerušují vítěznou sérii, protože se zmocňují obavy z recese

Rozvíjející se trhy – Akcie přerušují vítěznou sérii, protože se zmocňují obavy z recese

10. ledna – Akcie rozvíjejících se trhů v úterý poprvé od začátku roku klesly kvůli obavám z recese, protože investoři čekají na vysvětlení ohledně zpřísnění měnové politiky americké centrální banky.

Komentáře prezidenta atlantského Fedu Rafaela Bosticka a prezidentky Fedu v San Francisku Mary Daley přes noc naznačily, že nová data o inflaci, která mají být zveřejněna koncem tohoto týdne, by jim pomohla určit, zda mohou na svém příštím zasedání zpomalit tempo zvyšování sazeb.

Projev předsedy Fedu Jeroma Powella na panelové diskusi ve Stockholmu bude hledat další vodítka.

„(Akcie klesly kvůli) hodnocení investorů ohledně prohlášení dvou představitelů Fedu přes noc,“ řekl Lukman Otunuga, hlavní výzkumný analytik FXTM.

Pocit opatrnosti před čtvrtečním zveřejněním hlavní zprávy o inflaci v USA utlumil celkovou náladu a povzbudil investory, aby zaujali opatrný přístup k rizikovějším aktivům.

Index MSCI Emerging Markets klesl o 0,1 % po nárůstu o 6,2 % za posledních pět seancí. Od svého dvouletého minima v říjnu vyskočila téměř o 20 %.

Hlavní index Jihoafrické republiky klesl o 0,7 % poté, co v pondělí dosáhl historického maxima, zatímco maďarské akcie vedly ztráty ve střední Evropě o 0,5 %.

Ztráty omezily některé zisky čínských a tchajwanských akcií.

Měny se vůči stabilnímu dolaru míchaly. Čínský jüan se po dosažení 5měsíčního maxima stabilizoval, zatímco jihoafrický rand klesl o 0,6 %.

Vůči euru maďarský forint klesl o 0,3 %, zatímco měny Polska a České republiky zaznamenaly zisky.

V Brazílii vidí investoři polarizaci a finanční obavy jako hlavní riziko poté, co příznivci bývalého krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara v posledních dvou dnech vtrhli do vládních budov na protest proti jeho prohře ve volbách a proti nové vládě pod vedením levicového prezidenta Luize Inacio Lula da Silva.

READ  Mikuláš, Ježíšek nebo tědroň? Pražské muzeum sleduje historii vánočních dárkových tradic v České republice

Brazilský real v pondělí zakončil poklesem o 0,6 %, zatímco akcie měly trhané seance.

Hlavní pákistánský akciový index vzrostl, zatímco rupie zůstala stabilní poté, co Saúdská Arábie uvedla, že může zvýšit své investice do ekonomiky s omezenou hotovostí na 10 miliard dolarů, poté, co mezinárodní dárci loni přislíbili více než 9 miliard dolarů na pomoc Pákistánu zotavit se z ničivých záplav. GRAFICKOU GRAFIKA výkonnosti forexu rozvíjejících se trhů v roce 2023 viz http://tmsnrt.rs/2egbfVh GRAFICKOU GRAFIKA výkonnosti indexu MSCI Emerging Markets Index v roce 2023 viz https://tmsnrt.rs/2OusNdX

Pro nejdůležitější zprávy z rozvíjejících se trhů

Zpráva o středoevropském trhu viz

Pro zprávu o tureckém trhu viz

Pro zprávu o ruském trhu viz

(Zpráva Susan Mathew v Bengaluru; střih Angus McSwan)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *