Royal Mail je připravena přijmout převzetí v hodnotě 3,5 miliardy liber českým miliardářem

Royal Mail je připravena přijmout převzetí v hodnotě 3,5 miliardy liber českým miliardářem

Royal Mail se chystá přijmout nabídku na převzetí ve výši 3,5 miliardy liber od českého miliardáře Daniela Gretínského, čímž se poprvé ve své 500leté historii poštovní služba dostane pod zahraniční vlastnictví.

Očekává se, že představenstvo mateřské společnosti International Distributions Services (IDS) doporučí pevnou nabídku pana Křetínského před termínem převzetí ve středu odpoledne.

Již dříve uvedla, že přijme potenciální nabídku s výhradou záležitostí veřejného zájmu, včetně povinného snižování pracovních míst, zachování značky Royal Mail a zachování sídla společnosti a daňové základny ve Spojeném království.

Dohoda, která oceňuje IDS na více než 5 miliard GBP včetně dluhu, se pravděpodobně dostane pod kontrolu regulačních orgánů vzhledem k důležitosti podnikání Royal Mail.

Pan Kredinski, známý jako „česká sfinga“, je již nyní největším akcionářem IDS prostřednictvím svého vozidla EP Group. Je také investorem ve fotbalovém klubu Sainsbury’s a West Ham.

Kancléř Jeremy Hunt uvedl, že jakákoli potenciální akvizice bude prověřována podle národních bezpečnostních zákonů, aby se zajistilo, že neohrozí kritickou infrastrukturu.

Pan Křetínský byl podroben vyšetřování národní bezpečnosti, když v roce 2022 zvýšil svůj podíl ve společnosti na více než 25 procent, i když to bylo nakonec schváleno.

Obchodní ministr Chemie Patenock vyzval k setkání s miliardářem v očekávání možné dohody, zatímco stínový obchodní tajemník Jonathan Reynolds také hledal ujištění.

READ  Czech Extralica 4. týden: Eagles sedí na vrcholu žebříčku Brock a Hroci Brno - Česká republika, zprávy

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *