Rostlinné řeznictví „první v Praze“ nabízí bezmasé verze české klasiky – Veganský ekonom

Rostlinné řeznictví „první v Praze“ nabízí bezmasé verze české klasiky – Veganský ekonom

Zavolalo se rostlinné řeznictví BesmasnaJako první v Praze poptávka po rostlinných produktech stále roste a otevřela své brány i v české metropoli.

Prodejna se nachází v městské části Letná a nabízí čerstvé, vysoce kvalitní alternativy masa v recyklovatelných nebo vratných obalech. Jeho cílem je nabízet rostlinné verze české klasiky, jako je sekaná, uzeniny a lahůdkové saláty, z nichž mnohé jinde nejsou k dostání.

Zákazníci si navíc mohou pochutnat na vegetariánských variantách tradičních českých chlebíčků („chlebíček“) nebo si vyžádat některý z hotových výrobků jako je sekaná na chlebu. Náhražky masa jsou prý vyráběny bez škodlivých umělých přísad nebo přísad dovážených na velké vzdálenosti.

„Naši nabídku budeme neustále obměňovat. Spotřebitelé mohou očekávat sezónní menu a speciality k významným českým svátkům,“ říká spoluzakladatelka Pesmasny Diana Kahliová nabídka s bezmasými pokrmy. Zároveň chtějí své produkty přiblížit lidem distribucí do různých obchodů a cateringem na různé akce.

© Pesmasna

Rostlinným řezníkům se daří

Veganské řeznictví je celosvětově rychle rostoucí fenomén; Například značka rostlinného masa Heura nedávno po uzavření několika tradičních řeznictví oznámila otevření mobilního rostlinného řeznictví ve Francii. Mezitím německý veganský řezník Die Vegane Fleischerei – který má již tři obchody – nedávno spustil crowdfundingovou kampaň s cílem zvýšit svou produkci. V únoru oznámil španělský vegetariánský řezník El Vegans otevření své první pobočky v Málaze poté, co dříve otevřel pobočky v několika katalánských městech.

Některé z těchto obchodů vyvolaly kontroverzi, místní obyvatelé protestovali proti použití slova „řezník“ pro vegetariánský obchod nebo používání názvů podobných masu pro rostlinné produkty. Nils Steiger, spoluzakladatel Die Vegane Fleischerei, to ale popírá s tím, že to spotřebitelům způsobuje zmatek.

„Pokud si chce zákazník koupit něco, co chutná jako salám, má texturu jako salám a vypadá jako salám, zdá se mi jasné, že nazvat produkt ‚vegetariánský salám‘,“ řekl loni. „Pokud se produkt nazývá „zeleninová tyčinka“, spotřebitelé nemají ponětí, co prodáváme.“

READ  Ramkumar Ramanathan a Yuki Bambri byli vyřazeni v kvalifikaci prvního kola

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *