Rok v centru zvěstí o čínském převratu na sociálních sítích

Rok v centru zvěstí o čínském převratu na sociálních sítích

Nepodložené zprávy, že čínský prezident Si Ťin-pching V domácím vězení a že Čína je uprostřed vojenského převratu V sobotu to obletělo sociální sítě.

Mezi neprokázanými fámami, které kolovaly, bylo, že Li Qia Ming, generál v Čínské lidové osvobozenecké armádě, nahradil Xi.

Lee se narodil v roce 1961 a podle indické televizní stanice Odisha TV byl povýšen na generála – nejvyšší hodnost v Lidové osvobozenecké armádě – v roce 2019. Li je také členem Ústředního výboru Komunistické strany Číny (ČKS).

Li byl považován za uchazeče o službu jako člen čínské Ústřední vojenské komise – výboru s vojenskou rozhodovací pravomocí – podle zpravodajského serveru Nikkei Asia. Očekává se, že několik členů sedmičlenného orgánu odejde příští měsíc do důchodu.

Nahoře je 15. září vidět čínský prezident Si Ťin-pching. Na sociálních sítích se v sobotu objevily nepotvrzené zprávy, že Ťin-pching je v domácím vězení a byl nahrazen generálem jménem Li Qiaming.
Alexandr Demjančuk

Nikkei Asia uvedla, že Li napsal článek, který rezonoval s Xi, který chtěl zvýšit kontrolu komunistické strany nad armádou.

Leeův článek podle deníku uvedl, že „Sovětský svaz se zhroutil, protože strana neměla vlastní armádu“.

indický Cvrlikání Zdá se, že účty výrazně propagují fámy o čínském prezidentovi.

Proslýchalo se, že Si byl sesazen indickým politikem Subramanianem Svámím, který v sobotu na Twitteru napsal: „Když byl Si Si nedávno v Samarkandu, vůdci ČKS měli odstranit Si Si z armádního představitele strany. Následovalo domácí vězení. Pověsti se tedy rozšířily.

Minulý týden, shi Zúčastnil se Shanghai Cooperation Organization (SCO) Summit vedoucích představitelů v Samarkandu v Uzbekistánu a setkání s ruským prezidentem Ruský prezident Vladimir Putin.

READ  Velká čínská zeď: Dva lidé zatčeni za ničení kulturních památek pomocí bagru

Putin ve svém zahajovacím projevu popřál Si Ťin-pchingovi úspěch na 20. celostátním kongresu Komunistické strany Číny Kongres příští měsíc. Členové ČKS jsou se očekává Dát Xiovi bezprecedentní třetí funkční období ve funkci lídra na akci, která trvá dvakrát deset let, která tradičně zahrnuje výměnu vedení po dvou funkčních obdobích.

Gordon Chang, odborník na Čínu a autor knihy, Čína se blíží ke kolapsuV sobotu tweetoval, že „nedostatek zpráv z #Číny za posledních několik hodin naznačuje, že zvěsti o převratu nejsou pravdivé, ale vše, co se v #čínské armádě za poslední 3 dny stalo – zjevně se stalo něco neobvyklého – říká nám, že uvnitř prezidenta panuje zmatek.“ # Velení CCP.

Neočekávané události v #Čína Začal jsem hned potom #XiJinping zpět z #Uzbekistán A na celé dny zmizel z dohledu, což je u něj neobvyklé. V elitě je jen velmi málo náhod #CCP Politika „.

V rozhovoru s Newsmax V sobotu Zhang řekl, že v posledních dnech došlo v Číně k „mimořádným“ a „neobvyklým“ událostem, včetně rozhodnutí země zrušit 60 procent svých středečních letů a pozastavit autobusové a vysokorychlostní vlaky do az Číny. Čína. Peking.

Poznamenal také, že video široce sdílené na Twitteru také ukazuje skupinu vojenských vozidel o délce až 80 kilometrů směřujících do Pekingu uprostřed zpráv o vojenském převratu.

„Bylo tam hodně kouře, což naznačovalo někde požár. Nemyslíme si, že by skutečně došlo k převratu, ale v tuto chvíli došlo k velmi znepokojivému vývoji v čele komunistické strany i v čele Lidová osvobozenecká armáda, která hlásí straně: Něco je strašně špatně.“

READ  Při požáru v pekingské nemocnici Changfeng zemřelo 29 lidí. Policie zatkla 12

NEWSWEEK Kontaktoval jsem čínské ministerstvo zahraničí a čínskou ambasádu se žádostí o vyjádření.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *