Rok 2020 byl rekordním rokem stresu a nejvíce zasáhl maminky s dětmi doma

Úrovně stresu vzrostly ještě více, podle 40% dospělých na celém světě uvedlo, že v předchozím dni zažili „hodně stresu“, uvádí Globální index emocí Gallup 2021. Jednalo se o nejvyšší úroveň za posledních 15 let, uvádí se ve zprávě.

Celosvětově ženy s malými dětmi doma snášely hlavní část stresu, úzkosti, hněvu a zármutku, kterým lidé trpí. Zkušenost během pandemie 2020.

Napětí se zvýšilo v polovině ze 116 zkoumaných zemí, přičemž podle zprávy došlo k „dvojnásobnému nárůstu stresu v 21 zemích“. To znamená, že přibližně 190 milionů lidí na celém světě zažilo v minulém roce větší stres než v předchozích letech.

Průzkum zjistil, že nemoci a úmrtí na Covid-19 byly zjevně velkou částí stresu a negativních emocí a také ekonomickým dopadem pandemie.

„Polovina pracovníků v pandemii uvedla, že vydělali méně peněz díky COVID-19, a 32% lidí uvedlo, že přišli o práci,“ napsal John Clifton, globální řídící partner Gallup, ve svém úvodním prohlášení k průzkumu. .

„Celkově 80% lidí uvedlo, že je COVID-19 nějak ovlivnil.“

Zpráva uvádí, že ne každá země zažila v roce 2020 stres. Zpráva uvedla, že se pohybovala od 66% v Peru, „což pro zemi představuje nové maximum“, až po „minimum 13% v Kyrgyzstánu, kde úroveň stresu byla historicky nízké a v roce 2020 zůstaly nízké “.

Negativní trend pokračuje

Již 15 let po sobě se průzkumný gigant Gallup ptá lidí po celém světě na jejich pozitivní a negativní pocity. V rámci této zprávy provedl Gallup průzkum národně reprezentativních vzorků 160 000 lidí ze 116 zemí během roku 2020 a počátkem roku 2021.

Stejně jako v roce 2019 dosáhl Irák světového vrcholu v indexu negativních zkušeností v roce 2020. Gallup zjistil, že 56% Iráčanů uvedlo, že pociťují bolest, 51% uvedlo, že zažili hněv a 50% uvedlo, že jsou smutní.

READ  Čína vydává zákony proti zahraničním sankcím

Tchaj-wan zaznamenal v indexu negativního sentimentu nejnižší skóre, stejně jako v roce 2019.

Zpráva uvádí, že nárůst negativního sentimentu na celém světě začal již před 10 lety. Jedním z hlavních důvodů jsou politické a ekonomické otřesy. Částečně z těchto důvodů uvedli lidé v Libanonu a Turecku v průzkumu jen málo pozitivních zkušeností.

Zvyšte své duševní a fyzické zdraví během pandemie skutečným dobrovolnictvím

Zpráva uvádí, že „většina Libanonců nezažila ve svém každodenním životě požitek od roku 2018 a pro Turky to platí od roku 2017.“

Kromě politických a ekonomických nepokojů je další příčinou negativity v mnoha zemích rostoucí víra, že vlády a korporace jsou zkorumpované.

„Většina lidí je přesvědčena, že korupce je všudypřítomná ve vládách 79 ze 101 zemí a teritorií na světě, a většina v 85 ze 110 zemí věří, že se to týká podniků,“ napsal Clifton ve své úvodní poznámce.

A nerovnost příjmů je dalším faktorem v tom, jak lidé vnímají svůj život, dodal Clifton: „Mnoho zemí, které uváděly vyšší nerovnost příjmů, byly také zeměmi, které vykazovaly mnoho negativních emocí, například hněv.“

Odolnost stále převládá

Zatímco negativní nálady vzrostly, mnoho lidí na světě prokázalo překvapivou odolnost, zjistil průzkum. U indexu pozitivních emocí položila průzkumná skupina otázky týkající se pocitu respektu a pohodlí, provádění zábavných nebo zábavných činností, úsměvu a smíchu.

Výsledky ukázaly, že lidská rasa byla schopna zůstat globálně stabilní v pozitivních emocích navzdory negativům Účinek epidemie – kromě smíchu a úsměvu.

Naše sny se mění, když se dostaneme z pandemie.  tady jak

„Za rok kleslo procento lidí, kteří uvedli, že se předchozí den hodně usmívali nebo smáli, ze 75% na 70%, což je také nejnižší míra, jakou kdy Gallup u této otázky zaznamenal,“ uvádí se ve zprávě.

Salvador obsadil první místo na světě, pokud jde o pozitivitu, se skóre 82 v indexu. Pozitivnímu indexu tradičně dominují latinskoamerické země, přičemž vysoce bodují také Nikaragua, Paraguay a Kolumbie. Vysoké skóre dosáhly také tři země severní Evropy, Island, Norsko a Finsko – které tradičně zaujímají první desítku v národním žebříčku štěstí.

READ  Dopisy - The New York Times

USA se nezařadily do první desítky pozitivních. Ale rozhovory společnosti Gallup pro průzkum provedený počátkem roku 2021, přibližně v době, kdy byly vakcíny schváleny, podle zprávy ukázaly, že hodnocení jejich životů se odrazilo na „nových maximech všech dob“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.