Rodinné kontakty přivádějí do Coburgu mezinárodně uznávané umělce

Violoncellistka Elizabeth Doolinová.

Koncerty Les Amis Dne 30. října v 15:00 zahraje klavírní trio s mezinárodně uznávanými umělci Sjednocená církev Trojice v Cobourgu.

Pod hlavičkou Loft Productions návštěvníci přivítají Dolin Trio s violoncellistkou Elisabeth Dolin, houslistou Laurencem Kayalehem a klavíristkou Meagan Milatz – všichni talentovaní interpreti – s programem komorní hudby českých skladatelů Suka, Janáčka, Smetany a Dvořáka.

„Období romantismu českých skladatelů, které jsme vybrali, je bohatý a krásný styl, se silným kulturně-folklorním vlivem,“ řekl Dolin.

Doolin, popsaná jako jedna z předních kanadských violoncellistek, začala svou hereckou kariéru svým debutem v Carnegie Hall v roce 1985, poznamenali pořadatelé a dodali, že je také dcerou významného skladatele a učitele a bývalého hudebního školitele Northumberlandské veřejné školy Samuela Dolina.

Jedním ze Samuelových skvělých studentů byl Michael Biba, umělecký ředitel koncertů Les AMIS.

„Mockrát děkuji Michaeli Pippovi, že jsi nás pozval zpátky,“ řekl Dolin. „Michaela znám odmalička.“

Dolinova nahrávka Rachmaninoffových a Debussyho sonát, stejně jako kompletní Mendelssohnova díla pro violoncello a klavír, byla nominována na nejlepší album roku od L’ADISQ a sklidila nadšené recenze, dodali organizátoři.

Dolin je asistentem violoncella na Schulich School of Music na McGill University, profesorem violoncella na Conservatoire de Musique de Montréal a členem fakulty na Domaine Forget.

Další rodinná vazba existuje mezi dvěma významnými skladateli – Josefem Sukem a Antonínem Dvořákem. Organizátoři uvedli, že Suk byl Dvořákovým významným žákem na pražské konzervatoři a nakonec se stal jeho zetěm.

K Dolinovi se připojuje Kayaleh, uznávaný houslista a pianista Milatz. Oba jsou „energičtí umělci s vynikající pověstí“.

Se švýcarským vzděláním a vítězkou švýcarské soutěže pro mladé sólisty Kayalina kariéra zavedla po celé Evropě, Severní Americe a Jižní Americe, vystupovala s komorními soubory a jako sólistka s významnými symfonickými orchestry, vysvětlují organizátoři.

READ  Ukrajina nominovaná na Eurovizi podala během Velkého finále solidní výkon

Mezitím byl Milatz narozený v Kanadě vybrán do CBC „30 klasických hudebníků do 30 let“ a vyhrál několik soutěží, včetně kanadské hudební soutěže.

„Spolupracoval jsem s některými z nejuznávanějších hudebníků v zemi.“

Vstupenky do Victoria Hall lze zakoupit online na Experiencecobourg.cazavoláním na číslo 905-372-2210 nebo 1-855-372-2210 nebo zasláním bankovního převodu ve výši 35 USD na adresu [email protected]

Organizátoři uvedli, že ačkoli to není povinné, Health Canada navrhuje nosit masku s ohledem na nárůst případů COVID-19.

Když Dolin a její trio loni vystoupili v Cobourgu, sklidili velký potlesk a producent Ken Prue řekl, že je rád, že jsou zase zpátky.

„Toto je naše druhá návštěva Coburgu a milujeme město, lidi, jezero a celkové kouzlo,“ řekl Dolin.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.