Rizika Program obnovy finančního řízení EU – EURACTIV.com

Nejvyšší kontrolní úřad Československa identifikoval nedostatky v řízení a rozdělování fondů EU v zemi, které by mohly představovat vážné riziko pro realizaci národního ozdravného plánu, v jehož rámci by Česko mělo získat dotaci 7 7 miliard z EU ozdravného fondu .

Úřad zdůraznil slabý systém dohledu, nedostatek jasných cílů v programech financování EU a selhání úředníků při posuzování účinnosti projektů.

Auditoři varují, že nedostatky ve financování EU ukazují, že dotace nevedou vždy k očekávaným efektům. V této zprávě poukázali na to, že státní úředníci si často neuvědomují skutečné potřeby v oblastech, kam dotace směřují.

„Tuto zprávu zveřejňujeme v neklidné době po volbách,“ řekl šéf Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala.

„Země mění své politické vedení, čelí bezprecedentnímu vysokorozpočtovému deficitu a v rychlosti zadlužení nenašla v Evropě soupeře. Konflikt o zájmy odcházejícího premiéra není vyřešen. Vůdčí roli v něm vládne nebývalý deficit.“

Kontrolní úřad nyní vyzývá nastupující vládu, aby se zaměřila na výkonnost veřejného financování, zejména pokud jde o programy financování EU.

(Aneta Zachová | EURACTIV.cz)

READ  Svatá Ludmila, mučednice před 1100 lety, nejstarší a trvalý symbol české národní hrdosti

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.