Rishi Sunak oznámil oficiální nabídku na britského premiéra

Rishi Sunak oznámil oficiální nabídku na britského premiéra

Suspenze

LONDÝN (Reuters) – Bývalý britský ministr financí Rishi Sunak oznámil svou snahu nahradit Liz Trussovou na postu nového vůdce Konzervativní strany, čímž se dostal na cestu do posledního kola kandidátů v souboji o premiéra.

řekl v Nedělní tweet.

Je to podruhé za necelé čtyři měsíce, co se o roli ucházel dvaačtyřicetiletý Sunak. V létě se bývalý kancléř dostal do posledního kola klání o nástupce Borise Johnsona, než prohrál s Trussem, když se hlasovalo o členech strany.

Sunack, který nebyl před svým povýšením v roce 2020 Johnsonovým ministrem financí, si od té doby vybudoval reputaci pro pozornost k finančním detailům a pragmatický přístup k řízení financí země, což je obraz, který vytvořil tím, že zemi provedl ekonomickým chaosem, který rozpoutal koronavirus. pandemický. On a Johnson se stali v čele britské vlády jakýmsi paradoxním dvojím aktem: zatímco premiér oslovil publikum jedinečným smyslem pro humor, Sunak hrál v jednacím sále rozumného účetního.

Kdo je Rishi Sunak? Co byste měli vědět o oblíbeném premiérovi Spojeného království.

Nedělní oznámení činí Sunaka prvním – a zatím jediným – oficiálně oznámeným kandidátem, který podle veřejného sčítání nashromáždil 100 nominací od kolegů zákonodárců, kteří se do pondělí 14:00 musí objevit na volebním lístku strany. Pokud prahovou hodnotu překročí více než jeden kandidát, poslanci vyberou dva, o kterých budou členové strany hlasovat online. S očekávanými výsledky 28. října.

Od neděle se zdálo, že Johnson, Sunakův nejsilnější rival, je bývalý premiér, jehož červencová rezignace odstartovala současnou vlnu politického chaosu v Británii. v tweet Obsahuje jeho oficiální zprávu Rezignace Jako Johnsonův ministr financí, což vyvolalo vlnu dalších k rezignaci a nakonec přimělo Johnsona k rezignaci, Sunak řekl, že veřejnost si zaslouží vládu, která se chová „správně, kompetentně a vážně“.

READ  Vzpomeňte si na přední zvukovou inženýrku NPR Renee Pringle: NPR

v sobotu, Zprávy v britských médiích Oba muži – kteří pracovali bok po boku – řekli, že vedli pozdě v noci rozhovory, což podnítilo spekulace, že by mohli uzavřít dohodu, která by dala jejich rivalitu stranou a vytvořili společný tiket.

Pokud bude Sunak nakonec zvolen, stane se prvním premiérem země Jihoasijský původ. Narodil se v Southamptonu v Anglii rodičům indického původu, kteří se přistěhovali z východní Afriky.

Řada konzervativních zákonodárců a bývalých spojenců Johnsona, včetně bývalých členů vlády Sajid Javed A Gavin WilliamsonOznámili svou podporu Sunakovi.

Při velkém převratu v táboře Sunak Soyla Bravermanová – vycházející hvězda pravicového křídla strany, jejíž rezignace na post ministryně vnitra minulý týden podnítila Trussovu rezignaci – vrhla svou váhu na bývalého ministra financí a tvrdila, že poskytuje stabilitu uprostřed “ vážné nouzi“, ve které se země v současnosti nachází.

„Potřebuji vůdce, který uklidí náš dům a položí pevnou a pečlivou ruku na jeřáb. Tou osobou je pro mě Rishi Sunak.“ telegrafovat Nedělní noviny.

A ve velké ráně pro Johnsonovy šance David Frost – který byl zodpovědný za vyjednávání dohody o Brexitu a později dal Johnsonovi křeslo ve Sněmovně lordů – v sobotu prohlásil, že je čas „postoupit“ od bývalého premiéra.

Mnoho Sunakových příznivců se ho snaží vykreslit jako stabilizujícího kandidáta schopného ukončit chaos posledních měsíců. Sunakovi příznivci také poznamenali, že během souboje o vedení proti Trussovi letos v létě jeho kandidatura získala největší podporu od jeho kolegů v parlamentu.

READ  Bidenova zpráva dnes: Prezident kritizuje Matta Gatese za kritiku Ukrajiny a zároveň vychvaluje nové ruské sankce

Kritici v Konzervativní straně se však obávají, že je mimo kontakt s voliči a má Obvinit ho z neloajality Johnson – hlavní zdroj sporů pro mnoho členů místní strany, mezi nimiž je Johnson stále velmi populární.

Vztek nebo oslava? Možný návrat Borise Johnsona k rozdělení Spojeného království

Vzdělání v jedné z nejprestižnějších Británie Soukromé školy – jako Johnson – Sunak mají zářivý životopis s tituly z Oxfordské univerzity, Stanfordské univerzity a funkčního období u Goldman Sachs. Jeden z nejbohatších britských politiků je ženatý s indickou dědičkou technologie Akshata Murthy, jejíž daňový status v Sunaku způsobil určité politické záležitosti. Nepohodlí během jeho vedoucí kampaně v létě.

A video z Dokument BBC z roku 2007ve kterém Sunak naznačuje, že nemá žádné „přátele z dělnické třídy“, přerozděluje online, zatímco někteří Britové se mračí na zástup konzervativních rivalů z vyšší třídy.

Přesto je Sunak mezi konzervativními politiky stále velmi populární, i když méně štěstí má mezi členy Národní strany, kteří v září favorizovali Trusse s 57,4 procenta oproti 42,6 procenta v Sunaku.

Proč Liz Truss odstoupila z funkce premiérky Spojeného království: Průvodce chaosem

Pro své příznivce je Sunak neochvějnou rukou v tahu ekonomiky, protože správně předpověděl tržní krizi, kterou vyvolala Trussova politika, když snížil daně a poslal britskou libru dolů. Popsal ekonomické reformy navržené Trussem Ekonomika „pohádky“ Než se ujmete úřadu, odhadce pravděpodobně propůjčí důvěryhodnost svému obrazu finanční odpovědnosti.

Nicméně šmouha na jeho záznamu je jeho spojení s „brána večírku“ Skandál, který svrhl Johnsonovu vládu. Stejně jako šéf to byl Sunak Londýnská metropolitní policie dostala pokutu Když byl v úřadu, účastnil se shromáždění na Downing Street 10, zatímco Britové byli pod nemilosrdným naléháním vlády Koronavirus zavírací omezení. Někteří kritici, jako bývalý vůdce Konzervativní strany, Ian Duncan SmithVšimněte si, že rekordně vysoké úrovně inflace ve Spojeném království začaly během Sunakova působení jako poradce.

READ  Americký generál: Není třeba přidávat pozemní síly ve Švédsku a Finsku

Od nedělního odpoledne číslo BBC Z veřejně oznámených konzervativních poslanců dali Sunakovi 146, Johnsonovi 57 a Bennymu Mordauntovi 24.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *