Riner z francouzského týmu juda utrpěl překvapivou porážku při hledání třetího zlata v judu

Olympijské hry v Tokiu 2020 – Judo – Muži + 100 kg – Čtvrtfinále – Nippon Budokan – Tokio, Japonsko – 30. července 2021. Francouz Teddy Renner vs Tamerlan Bashaev z Ruského olympijského výboru. Fotografie: Sergio Perez / Reuters

TOKYO (Reuters) – Francouzský judo v těžké váze Teddy Renner utrpěl v pátek šokující porážku, když podlehl Tamerlanu Bashaevovi z ruského olympijského výboru ve třídě judo mužů nad 100 kg a ve čtvrtfinále opustil závod o zlaté medaile.

32letý olympijský vítěz, jeden z největších jmen v tomto sportu, usiloval o třetí po sobě jdoucí zlatou medaili, aby se vyrovnal rekordu skvělého Japonce Tadahira Nomury.

Ale Rainer, který měl vousy a oholil si hlavu, podlehl prezidentu Bašajevovi z Čínské republiky poté, co ho vrhl Sumi Uchi waza Ari při náhlé smrti „zlatého skóre“ v průběhu času.

Páteční porážka přišla v loňském roce po šokové ztrátě, kdy desetinásobný mistr světa Renner prohrál poprvé za téměř deset let. Japonská Kokoro Kajiura ukončila Rennerovu 154 herní vítěznou sérii od roku 2010 na pařížském grandslamu.

Reiner se představí v odvetě, aby se odpoledne zúčastnil brazilského Rafaela Silvy, který začíná v 08:00 GMT, ale to nejlepší, v co může doufat, je bronzová medaile.

Dříve se dostal do čtvrtfinále s lehkostí a porazil Rakušana Stefana Heigea dynamickým vítězstvím z hodu vnitřním stehenem v kole 32 zápasů, které trvaly jen něco málo přes dvě minuty.

V 16. kole Reiner porazil Or Saszona z Izraele obrácením pádu o vítězství waza-ari.

Jinde se japonští džudisté ​​Akira Son a Hisayoshi Harasawa dostali do semifinále ženských závodů + 78 kg, respektive + 100 kg, což vyvolalo naději, že hostitelská země zajistí rekordní počet zlatých medailí ze sportu v Tokiu. .

Stříbrný medailista z olympijských her v Riu Harasawa (29) porazil Kim Min-jung z Jižní Koreje ve vyřazovacím kole 16. kola dovedným o-uchi-gari hodem a vyhrál waza-Ari.

READ  Billie Jean King Cup: Velkou Británii čeká příští rok v České republice těžké zúčtování | tenisové novinky

On pokračoval porazit ukrajinský Yakiv Khamo s jeho Uchi Mata intra-femorální hodu, aby získal vítězství v Ippon v prodloužení k náhlé smrti.

Harsawa bude v semifinále čelit českému Lukášovi Kraplikovi. Později v pátek se v semifinále představí také Bashaev z Čínské republiky a Guram Tuchishvili z Gruzie.

Ve váhové kategorii žen do 78 kg provedla olympijská debutantka Akira Son a mistr světa v nejtěžší kategorii žen body drop Tai Uchi proti izraelské Raz Hershko za vítězství Ebona v top 16.

21letý hráč také porazil tureckou Kayru Sayitovou kombinací dvou waza-aris – jednoho hodu a jednoho pinu – aby získal Ebonovo vítězství ve čtvrtfinále.

Son se v semifinále postaví proti ázerbájdžánské Irině Kindzerské a v semifinále proti sobě nastoupí Kubánec Idalis Ortiz a Francouz Romanihas Deco.

Zprávy Tetsushi Kajimoto. Úpravy Kenneth Maxwell a Shri Navaratnam

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *