Režim inkognito v prohlížeči Google Chrome vede soudní spor

Nejoblíbenější prohlížeč na světě, Google Chrome, je zdrojem, se kterým se Google brzy setká. Soudce nedávno rozhodl, že Google bude muset čelit žalobě žalobců obviňující prohlížeč Chrome ze sledování uživatelů, kteří používají anonymní režim.

Skupinová žaloba podaná v USA tvrdí, že Google Chrome nadále umožňuje webům shromažďovat osobní údaje o stěžujících si uživatelích, Původně představeno V červnu 2020 říká:

Google ví, kdo jsou vaši přátelé, jaké máte koníčky, co rádi jíte, jaké filmy sledujete, kde a kdy chcete nakupovat, jaké jsou vaše oblíbené destinace pro dovolenou, vaše oblíbená barva a dokonce i ty nejintimnější a nejtrapnější věci, které procházíte na internetu – bez ohledu na to, zda se budete řídit radami společnosti Google, aby vaše aktivity byly soukromé.

Třída hledá naladění škod Nejvíce 5 miliard dolarů hrana ukázal na.

Bloomberg Zprávy naznačují, že americký federální soudce v pátek odmítl návrh společnosti Alphabet na zrušení případu a rozhodl, že „Google neoznámil uživatelům, že se Google podílí na údajném shromažďování údajů, když je uživatel v režimu soukromého prohlížení.“

Samozřejmě je důležité si uvědomit, že anonymní režim v prohlížeči Google Chrome nebyl nikdy navržen tak, aby uživatele „zviditelnil“ na webu. Mluvčí Google uvedl, že společnost se bude v žalobě „energicky bránit“ a dodal: „Jak jasně říkáme při každém otevření nové anonymní karty, weby mohou během vaší relace shromažďovat informace o vaší aktivitě procházení.“ Koneckonců, anonymní procházení v prohlížeči Chrome má pouze umožnit uživatelům procházet internet, aniž by tuto aktivitu původně ukládali do zařízení.

Na podporu zálohování odpovědí Google již Chrome na toto upozorňuje uživatele, kteří spustí nové okno inkognito, jak je uvedeno níže. Informuje uživatele, že Chrome nebude ukládat jejich informace o prohlížení ani data, ale že aktivita uživatelů může být stále viditelná pro weby, poskytovatele internetových služeb a správce sítí, jako je škola nebo zaměstnavatel. Toto oznámení se zobrazuje v prohlížeči Chrome pro Windows, macOS, Android, iOS a Linux – každá platforma, kterou prohlížeč podporuje.

READ  Wordle 324 Tipy z 9. května – Máte dnes problémy s Wordle? Tři vodítka, která pomohou odpovědět | Hry | zábava

Další informace o Google Chrome:

FTC: K výdělku používáme přidružené odkazy. Více.


Podívejte se na 9to5Google na YouTube, kde najdete další novinky:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *