Replika slavné Lennonovy zdi v Praze dorazí do Paříže

jednotná stěna. Lennonova zeď, kterou v Praze každoročně navštěvují miliony zvědavců, dnes dorazila do Paříže.

Ve čtvrtek 20. října a v pátek 21. října 2022 přichází Lennonova zeď do Pantheonu v Paříži 5Desátý Kruh.

V rámci českého předsednictví v Radě Evropské unie vystoupilo 27 umělců z Evropské unie (včetně francouzských Anale Board) Dva speciální hosté z Ukrajiny (Viktoriia Savchuk) a Norska (Pipip Ferner) byli pozváni k vytvoření nástěnné malby na téma Svoboda a energie na slavné pražské Lennonově zdi. Po celodenní práci vytvořilo 29 umělců velké umělecké dílo o rozměrech 35 x 5 metrů.

Jakmile umělci dokončili svou práci na Lennonově zdi v Praze, byla vyfotografována a vytištěna na nafukovací stěnu stejné velikosti (35 x 5 metrů).

Replika byla dříve odhalena před Palais de Europe ve Štrasburku a nyní je vystavena – po dobu dvou dnů – na náměstí Place du Panthéon v Paříži. Pavel Štastný říká, že přidal speciální funkci:

Cílem projektu je také zdůraznit motto EU „Jednota v rozmanitosti“.

stojí za tímto kulturním projektem s názvem „Zeď svobody a energie / Lennonova zeď PrahaČeský umělec stojí Pavel astný. „Toto je zeď, která nás neodděluje, ale spojuje. Cestuje po Evropě a ukazuje jedinečnou a sdílenou vizi umělců o lidské svobodě a síle umění“, říká v prohlášení zveřejněném 16. října.

Každá stěna je rozdělena. Jedna zeď věnovaná Johnu Lennon Unites. Proto, i když ho naplníme vzduchem Prahy, Bruselu, Paříže a vzduchem svobody, nakonec ho necháme zmizet. Lidské vztahy závisí na vůli být spolu, bez zdi. Lennonova zeď zůstane v Praze jako symbol svobody, která zboří všechny zdi“, říká český velvyslanec v Paříži Michel Fleischmann.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.