Replika Noemovy archy stojí před nákladným dilematem biblických rozměrů

Nyní je to Noemova archa, která potřebuje zachránit.

Nizozemská replika biblické záchranné lodi pro zvířata byla ve Velké Británii uchovávána po dobu 19 měsíců, protože je považována za neúčinnou – což podle zprávy vyvolalo diplomatickou řadu a pokuty 700 $ denně.

230 stop dlouhý 230 plovoucí muzeum متحف Vzácnou cestu z Nizozemska uskutečnil v listopadu 2019, aby zakotvil na Orwell Quay v Ipswichi – kde ho podle oficiálních dokumentů zadrželi policisté pobřežní stráže, kteří ji odmítli nechat vyplovat Získal Ipswichskou hvězdu.

„Máme obavy z tohoto plavidla a nemůžeme počítat s Boží milostí, abychom jej mohli bezpečně odtáhnout do Nizozemska,“ napsali v dokumentech úředníci z Agentury pro námořní a pobřežní stráž.

Poznamenali, že sarkofág ve výši 3,7 milionu dolarů je starý 61 let a chybí mu potřebná svědectví a informace o jeho hmotnosti a stabilitě.

Noviny zatím uvedly, že na rezervačním účtu shromáždily více než 17 000 dolarů – s denními pokutami od 1. dubna nyní 700 dolarů.

Majitel lodi, nizozemský televizní producent Ad Peters, uvedl, že lodi bylo umožněno provádět dřívější plavby, protože se jednalo o „necertifikovaný plovoucí objekt“ a není povinna dodržovat mezinárodní předpisy.

Peters je vlastníkem vrácené archy.
Peters je vlastníkem vrácené archy.
Carmen Jaspersen / Aliank Pictures

Stěžoval si, že se nyní nachází v „nemožné situaci“, protože je pokutován za to, že neopustil Spojené království – ale také mu zakázali plavbu.

Zpráva uvádí, že nizozemská vláda vyvíjí tlak na britského ministra dopravy Granta Shappsa, stejně jako britský úřad pro zahraniční věci a rozvojové společenství.

Podle deníku bývalý člen parlamentu v Nizozemsku apeloval na své protějšky ve Velké Británii: „Na světě je pouze jedna loď, tak to pusť.“

Tom Hunt, poslanec za Ipswich, uvedl, že diplomatické otázky „zasáhly trochu o cihlovou zeď“.

READ  Krizi Indie Covid-19 ještě prohloubily nástrahy a spokojenost
Věk rekuperace je nyní 61 let.
Věk rekuperace je nyní 61 let.
Alami Reklamní fotografie

„Objeví se velmi zvláštní a neobvyklý případ,“ řekl místním novinám. „Spolupracujeme s nizozemskými úřady a děláme vše pro to, abychom ji nějakým způsobem dostali zpět do Nizozemska.“

Mluvčí britského ministerstva dopravy pro noviny řekl, že si je „vědom situace“ a „v diskusích s příslušnými agenturami ve Velké Británii a Nizozemsku“.

„Bezpečnost zůstává nejvyšší prioritou,“ zdůraznil mluvčí.

MCA trvala na tom, že „Noemova archa bude držena, dokud nebudou odstraněny všechny nedostatky a vlastníci znovu vyzvou průzkumníka MCA, aby ověřil, že jsou opraveny.“

Astronom čelil pokutě 700 $ každý den od dubna.
Astronom čelil pokutě 700 $ každý den od dubna.
Alami Reklamní fotografie

Peters koupil archu v roce 2010 a založení muzea trvalo týmu 50 zkušených řemeslníků pět měsíců. Dřevěné řezby zobrazovaly biblické příběhy včetně Adama, Evy, Kaina, Ábela a narození. Předpokládá se, že je asi o polovinu větší než obrázek v Bibli, Podle jejího webu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *