Remorkéry hydroplánů jsou návěsy a návěsy

Pohled na odtahový vůz hydroplánu mi na pár sekund zlomil hlavu. než uvidíte toto tik tak U videa jsem nikdy nepřemýšlel o tom, jak se hydroplány dostávají a vystupují z vody. Teď však chci myslet jen na to, že jsem netušil, že nejběžnější hydroplánová lokomotiva je ve skutečnosti náklaďák.

Na videu vidíte normální kabinu Ford F-250, bez lůžka, s extra dlouhým přívěsem připevněným vpředu a hydroplánem na přívěsu. Náklaďák couvá s přívěsem a jede po svahu pryč od vody v jedné z nejpodivnějších automobilových scén, jaké jsem za dlouhou dobu viděl. Nicméně poté, co jsme se dozvěděli, jak tyto remorkéry hydroplánů fungují a proč jsou takové, jaké jsou, dává to velký smysl.

a jak Je to vlastně velmi jednoduché. Zadní část náklaďáku je odstraněna a přední část je namontována na obrovský přívěs. Tento přívěs nejen drží letadlo, ale také zabraňuje převrácení kamionu. Přední kola se tedy protáčejí a tlačí/tahají přívěs. V této konkrétní aplikaci si nejsem úplně jistý, jak funguje její hnací ústrojí, protože Fordy F-250 mají pohon zadních kol, ale předpokládám, že vše za převodovkou je odstraněno a nákladní automobil je zablokován na 4WD, takže pohání přední kola.

Pokud jde o důvod, tyto vodní remorkéry se zdají být preferovány z několika důvodů. První je, že udržují velmi velké a velmi drahé letadlo před řidičem, což usnadňuje nasedání a sesedání. Dalším důvodem je, že toto nastavení udržuje poháněná kola mimo vodu při tažení letadla nahoru a dolů po rampách. Hmotnost může být také faktorem, protože letadla jsou poměrně těžká a odstranění zbytečné poloviny kamionu může snížit hmotnost dostatečně pro usnadnění tažení.

Máte tipy? Pošlete je na [email protected]

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *