Řeka Ganga: Desítky mrtvol vymyty ve východní Indii

Úředníci v okrese Bexar ve státě Bihár v úterním prohlášení uvedli, že místní úřady vyšetřují a byla provedena pitva, ale „kvůli závažnému rozkladu jsme nebyli schopni určit příčinu smrti“.

Indická média citovala Ashoka Kumara, místního úředníka ve městě Chosa v oblasti Buxar, který potvrdil zprávy o objevu těl na sociálních médiích. Kumar však pro indickou tiskovou důvěru řekl, že úřady „nemohou potvrdit, zda zemřelý skutečně má COVID-19“. CNN se v pondělí nemohla spojit s úředníkem.

Úředníci okresu odebrali těla na pitvu, ale ve svém prohlášení uvedli, že stav těl naznačuje, že byli ve vodě tři až čtyři dny.

Úředníci Buxaru uvedli, že na základě stavu těchto orgánů se úřady domnívají, že těla pocházela z jiných oblastí proti proudu – pravděpodobně ze států Uttarpradéš nebo Uttarákhand.

„Je zřejmé, že těla nepocházejí z oblasti Buxar. Je však možné, že mohla plavat na řece z jiných měst podél řeky,“ uvádí se v prohlášení.

Buxar hraničí s Uttarpradéšem, nejlidnatějším státem Indie, protože výluka byla prodloužena o víkendu až do 17. května. Infekce koronaviry nadále rostouPodle údajů CNN shromážděných od vlád jednotlivých států je nejméně 24 z 36 států a federálních oblastí v Indii zcela uzamčeno.

Na tiskové konferenci okresní úředník Aman Sarin místním novinářům řekl, že probíhá vyšetřování s cílem zjistit a určit příčinu smrti těl shromážděných na březích Chusa.

Na sociálních sítích kolovalo video a zveřejňovalo se na indických zpravodajských místech, kde se tvrdilo, že ve vodě poblíž břehu řeky plují mrtvoly.

Snímek obrazovky z videa blokovaného CNN ukazuje scénu cirkulující na sociálních médiích.

Řeka Ganga protéká státy Uttarakhand, Uttar Pradesh, Bihar, Jharkhand a nakonec do Západního Bengálska, kde se vlévá do Bengálského zálivu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *