Reiji musel bojovat o Wii Sport jako balíček a Miyamoto nebyl šťastný

Reiji musel bojovat o Wii Sport jako balíček a Miyamoto nebyl šťastný
Foto: Nintendo Live

Nintendo má historii spojování her s hardwarem, sahá až do éry NES a Game Boy. Nebyla to však konzistentní politika a ne vždy se mezi regiony uskutečnila shoda. bere My Sport Jako příklad – stal se součástí Wii show, když byl zahrnut ve všech regionech pryč od Japonsko, kde se prodával samostatně. Tyto kopie zahrnuté v krabicích systému představují prodeje softwaru, takže je to „nejprodávanější“ hra pro Wii s průměrem 82,9 milionu kopií oproti 101,63 pro prodaný systém Wii.

Není pochyb o tom, že to bylo zásadní pro brzkou přitažlivost konzole a přispělo k tomu, že se stala příběhem úspěchu Nintenda. Je však jasné, že kompilace titulu byla výsledkem mnoha interně náročných setkání, jak vysvětluje Reggie Fils-Aimé ve své nové knize.

Fils-Aimé za balíček zaplatil a prezident společnosti Satoru Iwata tento návrh nejprve odmítl: „Nintendo nerozdává cenný obsah zdarma.“ Zajímavé však je, že Fils-Aimé vysvětluje, že původní návrh vedl k protinávrhu od Shigeru Miyamota. Na setkání Miyamoto-san představil ranou verzi wii hrát Jako alternativu však Fils-Aimé odpověděl tím, že to ve srovnání s Wii Sports necítil jako „úplný zážitek“, v tomto okamžiku navrhl, že by to mohlo být kombinováno s Wii Remote jako maloobchodní balíček. Zdá se, že efektivní odmítnutí Wii Play spojit se se systémem bylo pro Miyamoto-san vzácnou příležitostí, aby vypadal viditelně nešťastný.

zatím mike [Fukuda] A snažil jsem se získat dohodu o dvou různých balíčcích a nejlepší herní designér na světě nebyl šťastný. Věčný úsměv a zlověstné přimhouření očí Mai Miyamoto zmizely. Pan Miyamoto prohlásil: „Ani jeden z vás nerozumí výzvám vytváření softwaru, který lidé rádi hrají. To je něco, k čemu se neustále snažíme. Nevzdáváme se našeho softwaru.“

Bylo zdůrazněno, že Iwata-san byl těmito návrhy ovlivněn a uznal, že strategie pro západní trhy se musí občas lišit od přístupu používaného v Japonsku. Přestože se na této schůzce oba balíčky nedohodly, oba se v následujících měsících rozsvítily zeleně a zpětně se oba ukázaly jako dobrý krok.

READ  Android 12 může umožňovat vyhledávání univerzálních zařízení od spouštěčů třetích stran

Hlavním poselstvím v jádru knihy Fils-Aimého je však to, že v Nintendu byly respektovány neshody, ve srovnání s kompromisy a sdílenými myšlenkami byly vzácné. Zejména ve vztahu s Iwatou-san tvrdí, že obtížné rozhovory o strategii byly řešeny správným způsobem a mezi vedoucími pracovníky je zjevně pouto.

Nintendo bude sbírat i nadále Nintendo Land S „Deluxe“ modelem Wii U však po solidním spuštění systém těžce trpěl. 3DS mělo spolu se StreetPass předinstalovaný software o AR kartách, zatímco Switch neměl žádné předinstalované hry ani „experimenty“, ale stal se největším úspěchem Nintenda od generace Wii/DS.

Připomenutí, že každá nová generace přináší pro Nintendo jedinečné přístupy, výzvy a příležitosti.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *