Regulátoři EU přijímají franšízy české mobilní jednotky Deutsche Telekom, 02 Česká republika

Obrázky nápisů Deutsche Telekom v sídle německého telekomunikačního gigantu v Bonnu, Německo, 20. března 2022. REUTERS/Wolfgang Rathai

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

BRUSEL (Reuters) – Antimonopolní regulátoři Evropské unie v pondělí přijali ústupky od české mobilní jednotky Deutsche Telekom a české a české telekomunikační společnosti Citin k zajištění hospodářské soutěže v České republice a ukončily svá vyšetřování.

Evropská komise obvinila společnosti v roce 2019 z omezování hospodářské soutěže prostřednictvím dohody o sdílení sítí uzavřené v roce 2011. Společnosti podaly ústupky v říjnu loňského roku, poté se upravily po zpětné vazbě od konkurence a zákazníků.

„Komise přijala závazné závazky společností T-Mobile CZ, CETIN a O2 CZ, že zachová výhody sdílení sítí při odstraňování technických a finančních překážek jednostranného zavádění a omezení sdílení informací, to vše ve prospěch českého mobilního uživatele,“ řekla místopředsedkyně Komise Margrethe.Obchoduje s prohlášením.

Společnosti upgradují vybavení mobilní sítě, aby umožnily větší flexibilitu a nezávislost pro strany, které si odebírají určité rádiové frekvence.

Budou také přezkoumávat a jednostranně měnit finanční podmínky zavádění sítě a zlepšovat smluvní ustanovení, která omezují výměnu informací na minimum nezbytné pro provoz sdílené sítě.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Zpráva Fu Yun Che

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Oktoberfest se vrací do osady Naber 1. až 2. října

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.