Regina Pats si vybrala českého útočníka Nestrasil v CHL Import Draft

Obsah článku

Regina Pats přidala tento týden do CHL Import Draftu nejlepšího křídelníka.

S celkově osmou volbou Pats draftovali Václava Nestrašila, 6 stop-4, 172 liber z České republiky, který se pro svou zemi hodil na loňský World U17 Hockey Challenge.

„Vaklau je velmi talentovaný mladý hráč s velkým tělem, skvělými dovednostmi, smyslem pro hokej a citem,“ uvedl generální manažer Pats Alan Miller v tiskové zprávě. „Vypadá jako skvělý kandidát na draft NHL. Těšíme se na naše diskuse s Václavem, jeho rodinou a jeho zástupci o příležitosti s Pats.“

Obsah článku

Nestrasil — který se angažoval na University of Massachusetts pro sezónu 2026-27 — začal minulou sezónu v České republice s HC Sparta Praha U17 a v lednu se vrátí do Severní Ameriky, kde se připojí k Muskegon Lumberjacks z USHL.

Po vedení HC Sparta Praha s 24 góly ve 27 zápasech bylo Nestlé mimo výsledkovou listinu s Lumberjacks v 11 zápasech. Ve World U17 Challenge vstřelil čtyři góly.

Později v draftu byl Potts vybrán celkově na 68. místě. V draftu bylo vybráno celkem 82 importovaných hráčů, z toho maximálně 23 z Česka. Druhé je Finsko s 15, následuje Slovensko a Rusko s devíti.

Tento týden Pats také oznámili, že obránce importu Samuel Barcic se v příští sezóně nevrátí do Reginy, protože Slovák podepsal smlouvu s Pro League. V minulé sezóně Barcic získali Pats ze Saskatoon Blades.

Kluby WHL mohou uvést dva importy, přičemž brankář Evan Hood je jediným dalším potvrzeným importem, který je na Regině soupisce pro příští sezónu. Stian Solberg, kterého spolu s Huetem vybrala Regina v importním draftu v roce 2023, je stále přesvědčen, že Pats bude Reginu v příští sezóně zvažovat.

Obsah článku

Solberg, 18letý rodák z Norska, byl vybrán v prvním kole Anaheimu Ducks na nedávném draftu NHL a dříve naznačil, že v této sezóně bude hrát profesionála ve Švédsku.

READ  Česká republika je jednou z nejnáročnějších zemí v Evropě, pokud jde o výuku cizího jazyka

Doporučeno z redakce

Vytvořil Regina Leader-Post Odpolední titulky Newsletter doručovaný denně do vaší e-mailové schránky, takže budete neustále informováni o nejdůležitějších zprávách dne. Chcete-li se přihlásit k odběru, klikněte sem.

Naše webové stránky jsou vaším cílem pro aktuální zprávy, protože některé online stránky blokují přístup k časopisu, na kterém jste závislí, takže si nezapomeňte uložit stránku leaderpost.com a přihlásit se k odběru našich zpravodajů, abychom vás mohli informovat. Chcete-li se přihlásit k odběru, klikněte sem.

Sdílejte tento článek na své sociální síti

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *