Reformní aktivisté ve Spojeném království byli přistiženi při rasistických urážkách

Reformní aktivisté ve Spojeném království byli přistiženi při rasistických urážkách

Upozornění: Tento příběh obsahuje jazyk, který může být urážlivý

Zjevně homofobní a rasistické komentáře členů britského reformního hnutí zaznamenal tajný novinář Channel 4, když vedli kampaň za nominaci Nigela Farage, aby se stal členem parlamentu za Clacton.

Reform UK uvedl, že ti, kdo učinili „nepřijatelné“ komentáře, již nebudou součástí Farageovy kampaně.

Tajné nahrávky zahrnují rozhovor mezi tím, co se zdá být britskými organizátory reforem.

Zdá se, že jeden muž spojený se stranou dělá homofobní poznámky a popisuje vlajku hrdosti na policejním autě jako „degenerovanou vlajku“.

„Co dělá ten starý zákon, který propaguje tento nesmysl?“ ptá se skupina.

Opakovaně naznačuje, že členové LGBT+ komunity jsou pedofili, a kritizuje přítomnost policie na pochodech Pride.

Dodává, že pokud budoucí reformní vláda Spojeného království sestaví vládu, „naši policisté budou polovojenskí, nebudou policisté“ a musí „vrátit smyčku“.

Je také ukázán, jak tajnému reportérovi říká, proč se Reform UK rozhodl kandidovat v Clactonu, a řekl: „Rozhlédněte se kolem sebe, skutečná Anglie. Víte, jak to myslím, opravdová angličtina.“

Dodal, že to „není jako v Londýně, když jste cizincem ve své zemi“ a „když kohokoli pozdravíte“, vypadá to, jako by se vám chystali „zabodnout nůž dovnitř“.

BBC News nedokázala ověřit totožnost tohoto muže a snaží se ho kontaktovat.

Během rozhovoru Rob Bates, hlavní aktivista za reformu Spojeného království, řekl, že strana během své kampaně za zvolení pana Farage „utratila dvakrát“ zákonný limit výdajů.

Pan Bates později řekl Channel 4 News, že jeho komentář byl jen vtip a jasně uvedl, že není zodpovědný za výdaje na kampaň.

Záběry odvysílané stanicí Channel 4 ukazují další rasistické, homofobní a islamofobní urážky, kterých se zjevně dopustil Andrew Parker, označený za kazatele pana Farage, který použil rasistickou nadávku k odkazu na premiéra Rishi Sunaka, který je indického původu.

titulek videa, Sledujte: Britský reformní aktivista v tajných nahrávkách Channel 4

Pan Parker je také slyšet, jak popisuje islám jako „nejhnusnější víru“ a navrhuje, aby armádní rekruti prováděli „cílovou praxi“ střelbou na malé lodě přivážející nelegální přistěhovalce do Spojeného království.

V jednu chvíli Parker voličům řekl, že reforma by se rovnala „vyhození všech muslimů z mešit a jejich přeměně na Wetherspoony“.

Během předvolební kampaně tajný reportér doporučoval používat termín „ilegální“, když se mluví o imigraci, zejména když se oslovují nebílé rodiny.

Těsně předtím, než byly záběry zveřejněny, Parker učinil prohlášení pro Channel 4, ve kterém tvrdil, že „Nigel Farage osobně nebo Reformní strana si nejsou vědomi mých osobních názorů na imigraci“.

Pan Parker řekl: „Nikdy jsem o otázce přistěhovalectví nediskutoval s Nigelem Faragem nebo Reformní stranou a jakékoli komentáře, které během těchto nahrávek učiním, jsou mými osobními názory na jakékoli téma, ke kterému jsem se vyjádřil.

„Rád bych se proto upřímně omluvil Nigelu Farageovi a Reformní straně, pokud se na ně mé osobní názory špatně odrazily a poškodily jejich pověst, protože to nebylo mým záměrem.“

Na akci Reform UK v Bostonu, Lincolnshire, vůdce strany Nigel Farage řekl, že strana není „dokonalá“.

Dodal: „Měli jsme jednoho nebo dva kandidáty, kteří řekli věci, které říkat neměli.“ „Ve většině případů mluví jako normální lidé.

„Nejsou součástí hlavního politického proudu v Oxbridge a my to chápeme. V některých případech jsme zklamali jednoho nebo dva lidi a nechali je jít.“

„No, porovnejte to s mezinárodním kroužkem pro stanovení cen a sázek, kterým je moderní Konzervativní strana.“

Spolu s ním vůdce strany Richard Tice v komunitním centru Huberts Bridge prohlásil, že rasistické komentáře jsou „nevhodné“.

Řekl: Vydali jsme prohlášení a v prohlášení je vše jasné.

„Skutečnost je taková, že jsme rychle rostoucí hnutí, a když máte neplacené dobrovolníky, někteří lidé se chovají nevhodně. A jsou pryč.“

Peter Harris, ředitel kampaně Reform UK v Clactonu, řekl, že byl „těmito hlášenými komentáři zděšen“.

„Všechny strany v tak krátké kampani se musí vypořádat s výzvami spolupráce s mnoha aktivisty, se kterými se možná dříve nesetkali,“ dodal Harris.

„Jakýkoli jednotlivec, u kterého je zjištěno, že má nežádoucí komentáře a hlásí se k těmto názorům, není v naší kampani vítán. Vedeme kampaň, abychom zastupovali všechny voliče v Clactonu.“

Další kandidáty do všeobecných voleb v Clactonu naleznete zde.

Předseda britských labouristů Keir Starmer označil komentáře za „jasně rasistické“ a tvrdil, že skandál byl testem Farageova vedení.

„Vůdce musí změnit svou stranu, aby se ujistil, že kultura je správná a standardy rozumí všem ve straně,“ řekl Sir Keir BBC.

„Musíte si položit otázku, proč je tolik lidí, kteří reformu podporovali, takto ohroženo,“ dodal.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *