Ředitel zpravodajství NPR po čtyřech letech oznámil nečekaný odchod

Šéf zpravodajství NPR v pátek oznámil, že opouští organizaci, což je neočekávaný odchod, který se shoduje se změnou ve struktuře managementu neziskového mediálního gigantu.

Nancy Barnesová, která převzala redakci NPR v roce 2018 jako senior viceprezidentka a vedoucí redaktorka pro vysílání a digitální zpravodajství, uvedla, že opustí organizaci koncem tohoto podzimu. Neoznámila nové plány, ale v pátečním sdělení zaměstnanců uvedla, že „bude pokračovat v dalším novinářském úsilí“.

Její rozhodnutí přišlo několik hodin poté, co generální ředitel NPR John Lansing oznámil vytvoření nové pozice, která bude dohlížet na veškeré programování NPR – pořady se značkami jako „All Things Consigned“ a také podcasty a nezpravodajské programy jako „Wait Wait…Don‘ t Tell Me.“ Nová pozice vedoucího obsahu mohla efektivně vytvořit další úroveň řízení nad Barnesem, který dříve podléhal přímo Lansingovi.

Barnes a Lansing nereagovali na žádosti o komentář.

Barnes, šéfredaktor renomovaných Houston Chronicle a Minneapolis Star Tribune, převzal shromažďování zpráv NPR od dočasného ředitele poté, co Michael Oreskes v roce 2017 odstoupil kvůli mnoha obviněním ze sexuálního obtěžování.

NPR uvedla, že bude hledat nástupce Barnese, který se stane čtvrtou osobou, která bude řídit zpravodajské operace NPR za posledních pět let.

Odchází v době rostoucího finančního tlaku na NPR, neziskovou organizaci, která je financována především z poplatků nekomerčních rádií a firemního sponzoringu.

Za fiskální rok 2021 činily příjmy NPR po nákladech 16,9 milionu USD – což je výkyv oproti deficitu 14,1 milionu USD v předchozím roce. Úředníci poukázali na to, že organizace byla Těžce zasažená epidemií, se sníženým denním poslechem a obchodní podporou, protože méně lidí poslouchá zprávy při práci z domova. NPR někdy v polovině roku 2020 nařídila většině zaměstnanců redakce týden neplaceného volna.

READ  Poté, co si všimla „globálních protivětrů“, Liz Trussová se stala britskou premiérkou

Lansing oznámil novou pozici vedoucího obsahu ve zprávě pro zaměstnance v pátek ráno. Barnes odpoledne oznámila svou rezignaci.

V interní poznámce napsala, že „roste překrývání mezi zprávami a [non-news] programová oddělení“ a že podpořil Lansingovo rozhodnutí přidat nového ředitele pro obsah. Svůj odchod popsala jako „hořkosladký“.

Zpravodajská divize NPR v současnosti zaměstnává 481 lidí. Programovací sekce používá dalších 183.

Barnes dohlížel na zpravodajství NPR o prezidentských volbách v roce 2020, pandemii a sociálních nepokojích po zabití George Floyda a ruské vojenské invazi na Ukrajinu. Vytvořila také klimatický úřad, dezinformační tým a vyšetřovací tým nejnovějších zpráv. Ve své práci zůstane až do pololetních voleb v roce 2022, řekla.

NPR loni vyhrála svou první Pulitzerovu cenu pod Barnesem v audio reportážích Investigativní podcast série „Bez kompromisů“ O aktivistech za práva zbraní. Druhá série produkovaná NPR, Online: Iran Soleimani O atentátu na íránského generálmajora Qassema Soleimaniho byl loni finalistou Pulitzerovy ceny.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.