Řecko – Telecom, mobilní a širokopásmové připojení

Řecko urychluje sledování 5G po multispektrální aukci

SYDNEY, 5. července 2021 (GLOBE NEWSWIRE) – Toto vydání zprávy BuddeComm, právě vydané, shrnuje nejnovější vývoj a klíčové trendy na telekomunikačních trzích. – https://www.budde.com.au/Research/Greece-Telecoms-Mobile-and-Broadband-Statistics-and-Analyses/?

Pandemie přispěla k jednomu z největších poklesů HDP v Evropě v roce 2020, a to z velké části kvůli kolapsu cestovního ruchu (hlavní pilíř ekonomiky) a prudkému poklesu obchodu. Očekává se, že účinky pandemie se stanou zřetelnějšími v roce 2021, a ačkoli MMF očekává pro letošní rok pozitivní růst, závisí to na nejisté kontrole Covid-19, která umožní obnovení obchodu a sociálního hnutí.

Navzdory těmto obtížím se Řecko zaměřuje na realizaci ambicí evropské digitální agendy 2025, jejímž prostřednictvím budou na vnitrostátní úrovni k dispozici rychlé širokopásmové služby. To zase podpoří řadu projektů souvisejících s digitální ekonomikou. Bude třeba vyvinout úsilí ke zvýšení penetrace vláken, která je podle regionálních standardů stále velmi nízká. Investice mezi provozovateli však povzbudily vládní programy zaměřené na zlepšení služeb ve venkovských oblastech.

Multispektrální aukce koncem roku 2020 rovněž umožnila třem provozovatelům mobilních sítí v zemi zahájit komerční služby 5G. Očekává se, že jejich sítě do konce roku 2021 poskytnou populační pokrytí 60% technologií 5G.

Neustálý vývoj trhu se zaměřením na rozmanité nabídky služeb podnítil United Group (vlastník poskytovatele pevných služeb Nova) k tomu, aby zvážil přesun do mobilního segmentu. Plánovaný MVNO Nova Mobile společnosti se nepodařilo vzlétnout a ponechala možnost přejít na MNO Wind Hellas.

Klíčový vývoj:

  • Vodafone ČR jedná s ČEZ o možné spolupráci při poskytování služeb;

  • O2 CR rozšiřuje službu 5G;

  • CETIN se zavázal do roku 2027 rozšířit vlákna GPON na 1 milion míst;

  • Pořadatel dokončil multispektrální aukci pro 5G a získal 5,596 miliardy Kč;

  • Nabídka českých MNO se zavřenými službami 3G;

  • Aktualizace zprávy zahrnuje monitorovací zprávu regulátora do prosince 2020, výroční zprávu a zprávy o trhu za rok 2019, provozní a finanční údaje telekomunikačních společností do 1. čtvrtletí 2021, grafy indexu vyspělosti telekomunikací a analytiku, posouzení globálního dopadu Covid-19 na telekomunikaci nejnovější vývoj na trhu.

Společnosti uvedené v této zprávě
T-Mobile Česká republika, GTS Czech, České Radiokomunikace, MobilKom, BT, Česká Telematika, Český ICT Services, UPC Česká Republika, O2 Česká republika, Vodafone Česká republika, Nej TV, RIO Media, Nordic Telecom (MobilKom, U: fon ).
Přečtěte si celou zprávu: https://www.budde.com.au/Research/Greece-Telecoms-Mobile-and-Broadband-Statistics-and-Analyses/?

CONTACT: Nicolas Bombourg: [email protected] Europe office: +44 207 097 1241 Oceania Office: +61 280 767 665
READ  Traktory s kakaovými boby - ekonomické zájmy Československa ve studené válce ve třetím světě

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *