Řecko porazí Českou republiku a postoupí do čtvrtfinále mistrovství Evropy v basketbalu

Řecko dnes ráno porazilo Českou republiku 94:88 a postoupilo do čtvrtfinále mistrovství Evropy v basketbalu.

Český tým se v úvodu utkání soustředil na obranu Giannise Antetokonma, ale Řecko našlo řešení díky Georgiovi Papagiannisovi a Kostase Papanicolaouovi, když skóre dosáhlo 11:2 a přinutilo českého trenéra požádat o oddechový čas.

Čtyři minuty před koncem čtvrtiny zvýšil Papagiannis skóre na 16-6 a poslal Řecko na +10. Porážka Česka 12:0 ale vývoj otočila. Na konci první čtvrtiny byl stav 20:20.

V prvním poločase byl stav 45:41 ve prospěch Česka.

Ve třetí čtvrtině hrál dobře Nick Calatis, zatímco Antetokounmpo začal lépe komunikovat se soupeřovým košem a pomohl týmu dosáhnout skóre 50-49. Třetí čtvrtletí skončilo s Řeckem na úrovni -4 (63-67).

Řecko se skóre 69-67 po sobě jdoucích bodů přes Ioannis Papapetrou. Následovala trojka Kostase Slokase a také rozestavení Antetokounmpa, které poslalo Řecko na +4 (74-70).

Národní tým v poslední části zápasu dominoval a vedení si udržoval až do konce, když vyhrál 94:88.

Řecko se nyní ve čtvrtfinále basketbalového mistrovství Evropy střetne s Německem.

zdroj: Postup 24.

READ  „Zachraňte vojína Ryana“ představuje scénu, která je pro česky mluvící diváky obzvlášť trýznivá

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."