Recept: Bohemian Night Check-Style Dark Locker

Z jeho série Make Your Best o vytáčení v různých stylech piva je zde recept Josha Weekerta na český tmavý dřevorubec – ten se sladovou příchutí dřevorubce a kořeněným chmelovým náčiním.

Všichni předplatitelé přístupu si mohou stáhnout verzi tohoto receptu pro Beersmith a PeerXML. Přihlaste se k odběru ještě dnes.

Chcete-li se dozvědět více o vaření tohoto stylu, vytvořte si nejlepší českou Dark Locker. Pro další příklad si předplatitelé časopisů mohou také prohlédnout recept na Black Joseph 15 ° Tmavý Speciál od Kristen UK v Bent Brewstillery.

Všechna zrna

Velikost svazku: 5 galonů (19 litrů)
Výkon pivovaru: 72%
A: 1,048
FG: 1,012
IBU: 28
ABV: 4,8%

SMLOUVU / OBILOVINU
2,7 kg podlahového sladu Bohemian Pilsner
Zásah 1 lb (454 g)
1 lb (454 g) Caramunich
340 gramů sladkého čokoládového sladu
Karafa 8 uncí (227 g) III

HARMONOGRAM A DOPLŇKY
2 unce (57 g) omáčky [3% AA] Za 60 minut
1 unce (28 g) omáčky [3% AA] Za 20 minut

DROŽDÍ
Pás 2124 Bohemian Lager

Pokyny
Mlít zrna a hnětet při teplotě 67 ° C po dobu 60 minut. Postupujte, dokud vaše běhy nebudou čisté, a pak běžte do konvice. Míchejte dost, abyste získali asi 6 litrů (23 litrů) mladiny – nebo více, v závislosti na rychlosti odpařování. Pečte 60 minut a přidejte chmel podle tabulky. Po varu ochlaďte na asi 50 ° F (10 ° C) a vyvětrejte čistým kyslíkem nebo filtrovaným vzduchem, abyste kvasinky vyčistili. Fermentujte při 50 ° F (10 ° C) po dobu 50 dnů, poté zvyšte teplotu na 60 F (16 C) a udržujte 2 dny po fermentaci. Deaktivujte na teplotu 2 ° C, poté lahvičku nebo koláč a karbonujte na přibližně 2,25 objemu.

READ  Nové obvinění obviňují hrdé chlapce, že jsou připraveni na Capitolské povstání

Tipy pro úspěch
Zde je důležitý vodní profil. Pokud ještě nemáte velmi měkkou vodu, zvažte použití směsi 50/50 stojaté vody a destilované / RO vody. Metrika vápníku. Ředění Pokud vápník klesne pod 50 ppm, vyhněte se mu nebo ho přidejte znovu vařící solí. Nakonec je přidání karafy III v zásadě kosmetické. Pokud nemáte nic nebo nechcete přidat náklady, můžete to přeskočit.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *