Recenze: Větší obrazovka, lepší osvětlení činí Kindle Paperwhite téměř dokonalým

Zvětšení / Kindle Paperwhite Signature Eleventh Generation Edition.

Andrew Cunningham

Je to nejspolehlivější upgrade technologie: vezměte něco, co už bylo dobré, a zvětšete obrazovku.

Od notebooků přes televizory po telefony a herní konzole až po tablety a hodinky, dlouhá tradice zvětšování obrazovky vedla k několika vynikajícím upgradům, alespoň pokud zvětšení obrazovky nezkazí nic jiného.

Amazon Kindle Paperwhite (11. generace, 2021)

(Ars Technica může obdržet kompenzaci za prodej z odkazů v tomto příspěvku prostřednictvím affiliate programy.)

A toto je Amazon playbook za 140 dolarů Jedenáctá generace Kindle Paperwhite. Vedle modelu 10. generace vypadají designy téměř identicky, ale nový design má větší obrazovku částečně umožněnou tenčími okraji kolem horní části a po stranách.

Ale jen proto, že větší obrazovka je na novém Paperwhite nejviditelnější, neznamená to, že je to jediná věc. Nyní má port USB-C pro nabíjení, který nahrazuje starý port micro-USB. Výkon byl vylepšen malými, ale znatelnými způsoby. Přední světlomety přidávají další LED diody, takže osvětlení vypadá hladší a jednotnější, a také zachycuje automatický senzor jasu a funkce teplého osvětlení z Kindle Oasis 250 dolarů.

To vše přichází dohromady v e-čtečce za 140 USD, která je nejlepší Kindle – a tedy nejlepší elektronickou čtečkou –, kterou si v současnosti můžete koupit.

Větší displej, lepší přední světlo

Nový Paperwhite (vlevo) má 6,8palcovou obrazovku, která vypadá mnohem větší než stará 6palcová obrazovka (vpravo).

Nový Paperwhite (vlevo) má 6,8palcovou obrazovku, která vypadá mnohem větší než stará 6palcová obrazovka (vpravo).

Andrew Cunningham

Hlavním rysem nového Paperwhite je jeho 6,8palcová obrazovka, což je obrovský krok nahoru od starého Paperwhite (a standardního Kindle) 6palcového displeje. Uživatelské rozhraní Kindle to moc nezmění, ale znamená to hodně slov na stránku, když použijete stejné velikosti písma, okraje a mezery.

READ  PSA: Aktualizujte WebView pro Android a opravte poškozené aplikace

Většina prostoru na obrazovce pochází z horních a bočních okrajů Kindle, které jsou tenčí než dříve (ačkoli spodní rám je o něco tlustší než dříve, což pravděpodobně zajistí, že budete mít při držení zařízení stále dostatek místa pro palec). I s úpravami rámu je nový Kindle vyšší a širší než ten starý, ale ne o tolik, aby ho bylo těžké držet po dlouhou dobu. Design 11th Generation Paperwhite a 10th Generation Paperwhite je jinak identický, s okraji, které překrývají obrazovku, a měkkým plastovým zadním dílem.

Nový Paperwhite také dostane vylepšené přední světlo, díky kterému se více podobá dražšímu Kindle Oasis. Přední světlomet nyní používá 17 LED diod, z pěti na minulé generaci Paperwhite a čtyř na standardním Kindle. Nyní má možnost teplého světla, která dokáže změnit teplotu barev obrazovky ze standardní studené modré na teplou žlutooranžovou.

Dva samostatné posuvníky ovládají jas podsvícení a barevnou teplotu světla. I když se nestaráte o efekt žlutého displeje, který má nyní většina telefonů/tabletů/počítačů, přeměna teploty obrazovky na nějakou značku odstraňuje drsný okraj namodralého předního světla Kindle a činí obrazovku příjemnější na pohled. K tomu pomáhá i vestavěný senzor automatického jasu.

Kindle Oasis má stále více LED na své 7palcové obrazovce — 25, místo 17 —, ale displej Paperwhite je tak jasný a rovnoměrně osvětlený, že pochybuji, že dokážu rozeznat rozdíl i se dvěma zařízeními vedle sebe.

Lepší výkon (s jednou závažnou chybou)

Amazon tvrdí, že nový Paperwhite má „o 20 % rychlejší obrat stránek“, a i když jsem stopkami nic neměřil, Paperwhite 11. generace mi připadal konzistentně citlivější než modely 10. a 7. generace, které obvykle používám. To platí nejen pro listování stránek, ale také pro pohyb v nabídkách, zvýrazňování pasáží a psaní rychlých poznámek. Nový Paperwhite stále občas podléhá druhům zastávek a náhodných, nevysvětlitelných malých zádrhelů, které někdy používají všechny Kindly, ale tyto pauzy zaberou méně času, než se vyřeší, než tomu je u starších modelů.

Přesto mohu svůj nový Kindle trvale přimět, aby se úplně vypnul rychlým nastavením posuvníků podsvícení a teploty a následným otevřením knihy – skoro jako kdyby obrazovka po tak krátkém čase přestala úplně reagovat. Světlomet se bude nadále zapínat a vypínat, ale obrazovka se neobnoví ani nereaguje na vstup, dokud se zařízení nerestartuje.

Mám podezření, že se jedná o chybu, kterou lze vyřešit aktualizací softwaru, a není to něco, s čím se setkáte, pokud během krátké doby nevyladíte nastavení. Ale měli byste si toho být vědomi – kontaktoval jsem Amazon, abych zjistil, zda se jedná o známý problém a zda existuje řešení.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.