Recenze BMW XM 2023 | maximální rychlost

Nejdražší BMW, které lze koupit, nejvýkonnější vůz M vůbec a teprve druhý model M vůbec, po superautu M1 ze 70. let.

Jak vidíte, nejedná se o žádné superauto. BMW jako impozantní SUV usiluje o úspěch svých nejprodávanějších vozů X s výkonem divize M jako nikdy předtím. Připadá mi to podobné jako u dietních plánů, které tvrdí, že můžete sníst všechny koblihy a hranolky, které chcete, a přesto skončíte dost natrhaní na to, abyste předvedli oscarový výkon jako komiksový superhrdina.

Oznámení – stránka pokračuje níže

Abychom byli spravedliví, BMW už dříve provedlo trik „sněz a sněz svůj vysoký dort SUV“, s původní X5 a poté X6. Ta auta vytrhla mantinely za to, co by se dalo očekávat od toho, jak by se mělo velké, těžké a vysoko jezdící auto chovat, a ani BMW neuškodili. To je důvod, proč je zde nyní bijou X1, masivní X7 a všechna čísla mezi nimi. Existuje dokonce i plně elektrický crossover: iX.

Proč se tedy XM nejmenuje, řekněme, X8? Inženýři BMW říkají, že je to proto, že prosté uvedení dalšího čísla ukazuje, kolik extravagance a oomf XM může nabídnout (a nazvat jej X93,421 by znělo trochu chaoticky).

Toto je také vůz, který přináší divizi M do světa plug-in hybridů – připravený k rychlému rozšíření v příštím modelovém cyklu, protože M5 a náhrady za X5M a X6M se promění v benzínově-elektrické mutanty s úžasným výkonem.

Jak silný je XM?

Pokud si kupujete auto, které hlásá „uhněte mi z cesty“ stejně jako XM, budete očekávat dostatek výkonu. A máš to. Za masivními nozdrami s LED podsvícením se skrývá 4,4litrový motor V8 s dvojitým turbodmychadlem M, který vyvíjí výkon 482 koní. Je posílen elektromotorem namontovaným na převodovce s celkovým výkonem 644 koní a 590 lb-ft. To je dost na to, aby se vaše osobní hluboké osobní nejistoty o hmotnosti 2 710 kg dostaly z 0-62 mph za 4,3 sekundy a pokračovali ve sprintu až na 174 mph.

READ  22 nových her pro PS5 a PS4 přichází příští týden do PS Plus Extra a Premium

Oznámení – stránka pokračuje níže

Je nepravděpodobné, že někdy budete potřebovat superrychlé SUV, ale BMW ho stejně postavilo. jen pro případ. Není to soutěž XM, ale červená vlajka XM. Vyvine 745 koní.

Proč zní XM tak agresivně?

Protože největším trhem pro tento vůz budou Spojené státy, následované Čínou. Podívejte se na nedávný newsletter a dokážete si představit, že tyto země mají velmi málo společného, ​​pokud jde o názory. Shodují se ale alespoň na designu s pohonem všech kol: žádná příliš přetížená mřížka chladiče, žádný podvozek příliš svalnatý, žádná litá kola příliš velká.

BMW trvá na tom, že XM má linii střechy kupé a střechu odkopává k M1 dvojitým kruhovým odznakem vyleptaným do zadního okna, ale to je jako tvrdit, že Burdž Chalífa vzdává hold egyptským pyramidám, protože se obě zužují na vrcholu.

Toto je dost možná nejnepříjemnější auto, jaké kdy bylo vymyšleno, a i když to můžete nazvat odvážným nebo odvážným, nelze uniknout skutečnosti, že XM nechává lidi soudit. Každý, kdo na něj plácne, se odváží reagovat nenávistně.

Rozhodli byste se v době, kdy je planeta opět zpustošena krizí a rozdělením, přepravit svou milovanou rodinu vozidlem, které vyvolává takové pohrdání?

Jaký je rozsudek?

Obvykle skončíme tak, že neochotně respektujeme architekturu, která leží pod námi. XM je první X, který nemá tento odklad

XM ho všichni nenávidí, protože vypadá darebně. Ale BMW má předpoklady pro elegantní SUV, které vás pak vtáhne do sebe svými sportovními jízdními vlastnostmi a vyspělými kabinami. Na XM je překvapivé, že postrádá surový talent, aby si zasloužila odpuštění. Existuje pocit, že toto auto bylo požádáno, aby udělal hodně – polapit několik různých skupin zákazníků na zasedání představenstva někde v Mnichově.

READ  Aktualizace Genshin Impact v3.1 'King Deshret and the Three Magi' vychází 28. září

Je příliš pevné na to, aby šlo o luxusní auto, a příliš zranitelné na to, aby šlo o standardní výkonné auto. Vozy M byly definovány vysokootáčkovými motory odvozenými z motorsportu a nakonec vrozeným vyvážením podvozku a obrovskou přizpůsobivostí. XM není neohrabaný jen na pohled: také řídí těžkou rukou.

X5M je vynikající auto na řízení, iX je bezesporu oblíbený na cestách, a pokud chcete stárnoucí hybridní hybridní SUV od Porsche (je připraveno na zásadní aktualizaci a zvýšení dojezdu v létě 2023), je to lepší. zaoblený stroj. Každý stojí mnohem méně než XM.

Knihy objednávek jsou již zjevně nabubřelé a to by bylo vše, co BMW potřebuje k tomu, aby řeklo, že má pro místo XM to správné hřiště. A není zdaleka sám: ​​Purosangue, Urus, Bentayga, Cullinan … Super SUV jsou tiskárny peněz. I když se ohraný obrázek zdá být beznadějně vzdálený autům, která svět právě teď opravdu potřebuje.

Obvykle skončíme tak, že neochotně respektujeme architekturu, která leží pod námi. XM je první X, který nemá tento odklad. Inženýři BMW dělali, co bylo v jejich silách, ale čím více jsem si pohrával s pózami XM a snažil se uvolnit jeho potenciál, tím větší bylo podezření, že lidé, kteří nám přinesli úžasné M5 CS a nádherné M3 Touring, byli prodáni po řece kvůli chamtivosti na toto marketingové oddělení.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *