Recap & Highlights: Česká R. 0-3 Španělsko, FFA Cup Nations; Mexiko 1-1 Kolumbie, Revelations Cup

Recap & Highlights: Česká R. 0-3 Španělsko, FFA Cup Nations;  Mexiko 1-1 Kolumbie, Revelations Cup

Autor: Kani Fr

Kolumbie se dostala do vedení ve 13′. Vyhráli přímý kop, který zahrála Catalina Usmeová. Všimla si, že brankářka Mexika Cecilia šla těsně mimo branku. Střela byla dostatečně silná a přesná na to, aby prošla kolem brankáře přímo do sítě. Ohromující gól!

Nicméně krátce poté, o osm minut později, Mexiko udeřilo znovu. Od Delcatilloova přesného centru z levého křídla až po perfektní zásah Stephanie Meyerové nyní Mexiko dokázalo vyrovnat.

Ve 30′ Genty dostal míč z polovyčištěného rohu a vystřelil na kolumbijskou branku, ale byl zblokován.

Týmy byly téměř vyrovnané. Oba brankáři měli plné ruce práce, stejně jako jejich obránci. Mexické útoky většinou přicházely z levého křídla, ale pravý bek Realu Madrid Genty exceloval v obraně. Díky svým rychlým reflexům se jí podařilo několik odletů z Mexika.

Kendy Robles dokončil celých 90 jízd a získal trofej pro Mexiko, protože remíza v tomto zápase stačila Mexiku k zisku této přátelské trofeje.

Španělsko XI vs Česká republika

@sefutbolfem

Španělsko mělo zápas plně pod kontrolou, i když se na začátku snažilo udělat něco konkrétního. V první půlhodině zvládlo Španělsko 3 pokusy – nejprve šel Guerrerův nad branku a Esther měla dva pokusy v rozmezí 2 minut, jeden zachránila Lukasová a druhý nad cíl.

Ve 29. minutě nebyl centr Sheily Garciaové správně vyčištěn a skončil u Irene Guerrero těsně mimo vápno. Guerrero našel mezeru mezi českou obrannou linií, aby dostal míč k Sheaovi, který ho rychle přihrál Esther, která zasunula míč do vedení a dostala Španělsko.

Většina španělských křížů pochází z pravého křídla Shea a Cardony. Teresa z Realu Madrid působila jako hluboký záložník a poskytovala stabilitu ve středu pole, zatímco Hermoso a Guerrero útočili. Rossio nemá moc co dělat, akce zastavují krajní obránci, než se dostanou na střední obránce – Sheilu nebo Olgu. Rossio však rozděloval míče správně a on tuto podporu poskytoval střednímu hráči.

Deset minut po gólu dostala Esther další gól. Aktivní to bylo i na pravé straně. Díky tajné dohodě mezi Cardonou a Guerrerem mohl Cardona poslat kříž na Estherinu hlavu.

O dvě minuty později spadl roh Salmy Parallulo na hlavu Rocia, jehož hlavička šla těsně vedle. Od druhého gólu mělo Španělsko naprostou kontrolu a s velkou lehkostí nacházelo prostor v šestnáctce. Česká brankářka Olivia Lukášová tam měla plné ruce práce.

Esther přišla o poločase za Albu Redondo z Levante. Esther během této reprezentační přestávky vstřelila 3 góly ve 3 zápasech.

Tři minuty před koncem druhého poločasu mělo Česko přímý kop. Ten nebyl řádně odklizen a skončil u nohou Petry Bertholdové, která se vrhla na střelu a skórovala. Praporek byl však pro ofsajd.

Athenia Salma to dostala v 60′. Spolu s Olgou operovala levou stranu. Za dvanáct minut se Athena svým driblováním dostala do boxu a v kombinaci s Martou Cardonou nedokázali vytvořit žádné skutečné nebezpečí. V 76. minutě přešlapuje Claudia Zornosa, hřiště opouští Irene Guerrero.

S míčem v šestnáctce Atény přemýšlely, jak dál, když Češka Gabriela Šlajzová udělala chybu a dala nohu před sebe a dala Španělsku penaltu. Athenia převzala míč a zařídila pokutový kop. Jeho debut za Španělsko byl proti České republice a skóroval proti nim ve 23. reprezentaci, takže to pro něj byl skvělý zápas.

Všechny tři góly vstřelené v tomto utkání vstřelili hráči Realu Madrid. Jaká mezinárodní přestávka pro Madridistas jako celek, nejen na tomto turnaji. Bude to poslední internacionál Realu Madrid tento měsíc, protože Cathelan dnes večer nebude hrát za Brazílii poté, co si v posledním zápase zlomil ruku.