Ranní zprávy: pondělí 15. srpna 2022

Ranní zprávy: pondělí 15. srpna 2022

Pokud váš den nezačne, dokud nezachytíte nejnovější titulky, dovolte nám, abychom vám dali novou ranní opravu.

  • Asi 60 000 lidí se včera zúčastnilo průvodu Prague Pride, přešli centrum města a dorazili na Letenskou pláň, kde program pokračoval do noci, řekl ČTK mluvčí pražské policie Jan Rybanski.

.

  • V pondělí začíná v Izraeli Týden českého filmu a v kinech v Tel Avivu, Jeruzalémě a Haifě se promítají nejlepší české a československé filmy. Program také připomene 90. narozeniny režiséra Miloše Formana, který získal Oscara.

  • Arménský občan Nurir Tsatorian, který v roce 2016 před pražským nákupním centrem zastřelil dva muže, byl na základě dohody o námitkách, kterou dnes schválil Městský soud v Praze, odsouzen k sedmi letům vězení, řekl ČTK mluvčí soudu Adam Winnig.

  • Česká bankovní asociace (ČBA) zlepšila prognózu růstu české ekonomiky z předchozího květnového odhadu 1,8 procenta na 2,4 procenta. Zástupci ČBA na online konferenci uvedli, že je to dáno tím, že česká ekonomika roste v první polovině roku lépe, než se původně očekávalo.

READ  Česká inflace zůstává v březnu stabilní na 2 %.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *