Ralph Fiennes uvádí honosný kulinářský film – Pražský reportér

Ralph Fiennes uvádí honosný kulinářský film – Pražský reportér

Hosté vyšší třídy v eklektické restauraci na výrazně odlehlém ostrově jsou obsluhováni více způsoby jídelní menu, lahodná i když zranitelná nová černá komedie, se nyní promítá v Praze a kinech po celém světě. Podporováno divácky pohlcujícím představením Ralph Fiennestento poutavý příspěvek může být ve své satiře přímočarý, ale jde s osvěžující lehkostí.

Nicholas Holt A Anya Taylor Joy Hraje Tylera a Margot, mladý pár, který zahajuje film na lodi plující do Hawthornu, kulinářskému zážitku (pro většinu návštěvníků), který se stane jednou za život a který přináší nečekaná překvapení.

Hawthorn provozuje tajemný šéfkuchař Slowik (Fiennes), o kterém můžeme na základě odkazu na dětství v Bratislavě předpokládat, že je Slovák. Na základě informací z filmu je pravděpodobné, že jeho rodina uprchla z Československa do Iowy po invazi Varšavské smlouvy na konci 60. let, když byl Slowik ještě malý chlapec. Pro většinu diváků to není ani tady, ani tam, ale místním to poskytuje zajímavé zázemí.

V Hawthorn, vrcholu kulinářské kariéry šéfkuchaře Slowika, hostům naservírují luxusní menu sestavené z položek, které tvoří celý ekosystém, resp. Životně důležitý region, z jazyka okolního ostrova. Menu vypráví příběh a téma je odhaleno až v závěrečném kurzu. Ale dnešní večerní menu bude trochu jiné, protože šéfkuchař Slowik hostí speciální hosty.

Mezi těmito hosty je kritik restaurace Lillian (Janet McTeer) a její redaktor/spoluautor Ted (Paul Edelstein); Tři mladí firemní idioti (Rob YangA Arturo CastroA Mark St Cyr), kteří pracují pro primárního investora společnosti Slowik; stálí hosté Richard (Červený Bernie) a určitě (Judith Lightová); hollywoodská hvězda (John Leguizamo) a jeho asistent (Amy Carrero); A dokonce i samotná Sloikova matka (Rebecca Kuhnová).

a Tyler a Margot, kteří mají svá vlastní tajemství. Margot je shodou okolností hostující náhradou za Tylerovu bývalou přítelkyni, což vypadá, že Slowika obzvlášť trápí. A Tyler sám není příslušníkem vyšší elity jako strávníci, kteří ho obklopují, ale spíše štiplavým obdivovatelem kuchaře.

READ  Nenasazená tenistka Barbora Krejšíková získala svůj první grandslamový titul na French Open

jídelní menu Prodávalo se jako druh Nejnebezpečnější hra– Zádumčivý thriller s hosty bojujícími o život na opuštěném ostrově, ale je to víc než jen cool satira s pronikavým společenským komentářem. Z hostů Hawthornu se zdá, že pouze Taylor-Joy’s Margot má zájem bojovat o svou záchranu; Zdá se, že zbytek davu přijímá svůj osud a v průběhu večera se vyrovnává se svou vinou.

Režisér Marc Millhaud (PosloupnostA hra o trůny) dokáže udržet úžasnou rovnováhu mnoha jídelní menuRuntime: Skutečná povaha příběhu se pomalu a přesně odhaluje v průběhu filmu, podobně jako titulní Slowik’s List, přičemž tón opatrně osciluje mezi satirou a thrillerem, ale nikdy se ostře neotočí ani do jednoho.

Jedna hádanka: Slowikova parta asi tuctu zaměstnanců podobných Hawthornovi tak zoufale chce přijmout plány svého šéfkuchaře, že navzdory třem samostatným pokusům o jejich polidštění vyjdou jako padouši z Bonda.

Napínavé a vzrušující, ale také plné kousavých komentářů a několika útržků k smíchu, jídelní menu je jedním z nejunikátnějších zážitků, které letos v kině zažijete, a pravděpodobně jedním z nejlepších. Spárujte to s Trojúhelník smutkupromítající se také v pražských kinech, za dvojitou dávku lahodné třídní satiry.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *