Putin říká, že farmáři mezi Rusy byli povoláni do armády

Ruský prezident Vladimir Putin předsedá schůzce o zemědělských otázkách prostřednictvím video spojení v Soči v Rusku dne 27. září 2022. Sputnik/Gavriel Grigorov/Paul prostřednictvím upozornění Reuters

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

  • Tento obsah byl vytvořen v Rusku, kde je zpravodajství o ruských vojenských operacích na Ukrajině omezeno zákonem

MOSKVA (Reuters) – Ruský prezident Vladimir Putin v úterý na schůzce s představiteli uvedl, že mezi Rusy povolávanými do armády jsou farmáři, což naznačuje další potenciální rizika pro úrodu v roce 2023.

Rusko je největším vývozcem pšenice na světě. Podzim je pro zemědělce rušnou sezónou, protože sázejí ozimou pšenici pro sklizeň v příštím roce a sklízejí sójové boby a slunečnicová semínka. Setí ozimého obilí se již kvůli dešťům výrazně zpozdilo.

„Chtěl bych také oslovit vedoucí okresů a vedoucí zemědělských podniků. V rámci částečné mobilizace dochází i k náboru zemědělských dělníků. Je třeba podporovat jejich rodiny. Žádám vás, abyste této problematice věnovali zvláštní pozornost,“ řekl Putin. řekl na televizním setkání.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Středeční oznámení o první ruské všeobecné mobilizaci od druhé světové války uprostřed toho, co Moskva nazývá svou vlastní vojenskou operací na Ukrajině, poslalo kvalifikované muže na hranice a zneklidnilo širokou populaci.

Úředníci uvedli, že dalších 300 000 Rusů bude povoláno do práce v rámci mobilizační kampaně. Některé regiony sousedící s Ukrajinou v jižní a střední části Ruska, jako je Kurská oblast, jsou hlavními producenty obilí.

Putin na schůzce také řekl, že Rusko je na dobré cestě sklidit v roce 2022 rekordní sklizeň obilí ve výši 150 milionů tun, včetně 100 milionů tun pšenice.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

READ  Letouny ukrajinských ozbrojených sil zaútočily 7x na koncentraci ruských sil a techniky, Operační velitelství v Bivdenu (jih)

Reportáž Pauliny Devittové. Střih David Evans

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.